Sezon pływacki rozpoczęty

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i trenerzy bocheńskiego „Pływaka” ostro zabrali się do pracy i rozpoczęli sezon pierwszymi zawodami z cyklu „Pływaj z nami na Koronie”, które odbyły się w sobotę 2 października. Bocheńska ekipa wróciła z Krakowa aż z 12 medalami, w tym 2 złotymi, 7 srebrnymi i 3 brązowymi.

Reprezentacja T.S. „Pływak” Bochnia wybrała się do Krakowa w 12-osobowym składzie, w którym znaleźli się nowi zawodnicy rozpoczynający swoje zmagania z pływaniem sportowym. Znakomicie zaprezentował się Michał Bieniek z rocznika 2002, który zdobył aż dwa medale: srebrny na dystansie 25 m stylem grzbietowym i brązowy na dystansie 25 m stylem dowolnym. Pozostali debiutanci Justyna Wojas, Kamila Maderska oraz Julia Jakiełła znacznie poprawili swoje dotychczasowe czasy.

Doskonale popłynęli bardziej doświadczeni pływacy zdobywając w sumie aż 10 medali. Jakub Całka po zaciętym wyścigu ze swoim klubowym kolegą ostatecznie zwyciężył zdobywając złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Kacper Sądel – złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym i srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym,

Andrzej Michalczyk – srebrny medal na dystansie 100 m stylem zmiennym,

Izabela Krzyszkowska – srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym,

Wiktor Kocot – srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym,

Marika Młynarska – srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym,

Karolina Warszawska – dwa brązowe medale na dystansach 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym,

Anna Rugała znacznie poprawiła swój dotychczasowy wynik na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie www.swimart.pl. Kolejne zmagania bocheńskich pływaków – tym razem starszych roczników – już w najbliższą sobotę w Zabierzowie na Grand Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content