Grand Prix 2010 na bocheńskiej pływalni

419 zawodników z 73 klubów wystartuje już wkrótce w Bochni podczas Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Na starcie nie zabraknie w tym roku Pawła Korzeniowskiego, który potwierdził swój udział w zawodach.

Ponownie zawita do Bochni Adam Plutecki, który w ubiegłym roku pobił tu aż 3 rekordy Polski seniorów. Trenujący na stałe w Hiszpanii zawodnik w tym roku przyjedzie do solnego grodu na czele 13 osobowej grupy z Barcelony. „Cieszy nas bardzo, że zawody nabierają międzynarodowego charakteru” – mówi Robert Hołda dyrektor Krytej Pływalni im. Jan Kota. „W tym roku w Bochni wystartują zagraniczne zespoły z Hiszpanii, Słowacji i Wielkiej Brytanii, a frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na kilka dni przed zamknięciem zgłoszeń w bocheńskich hotelach po prostu brakło  miejsc, zgłaszające się drużyny kwaterujemy więc w promieniu 6-10 km od miasta” – dodaje Hołda.

Organizatorami zawodów, podobnie jak w zeszłym roku, są: Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni, a ich ramowy program przedstawia się następująco:

Sobota 23 X 2010 r.
9.00 – rozpoczęcie I bloku zawodów
16.45 – uroczyste otwarcie zawodów
17.00 – rozpoczęcie II bloku zawodów

Niedziela 24 X 2010 r.
9.00 – rozpoczęcie III bloku zawodów
Ok. 13.30 – uroczyste zamknięcie zawodów

Godzinę przed każdym blokiem startowym rozpoczynał się będzie oficjalny trening. Wszystkie szczegóły techniczne związane z organizacją Pucharu Polski w Bochni zostały podane w oficjalnym komunikacie zawodów, który można znaleźć m.in. na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego (www.polswim.pl).

Podobnie jak w roku ubiegłym zawodom towarzyszyć będzie transmisja LIVE w internecie realizowana tym razem na platformie POLTIMING LIVE, a wszystkie wyniki prezentowane będą na bieżąco na stronie OMEGATIMING. Ponadto na zawodników czekają cenne nagrody rzeczowe, a wśród nich 42.calowy telewizor LG – ufundowany przez bocheńską firmę COLD, zestawy profesjonalnego sprzętu pływackiego (m.in. zestaw do słuchania muzyki podczas treningu w wodzie) – ufundowane przez firmę TYR Polska, czy też rower Kellys – ufundowany przez Dziennik Polski.

Podczas zawodów odbędzie się także licytacja, ufundowanej przez redakcję magazynu „Pływanie”, deski pływackiej z autografami wszystkich zawodników kadry narodowej, reprezentujących Polskę na, jak do tej pory najlepszych dla naszego kraju, Mistrzostwach Europy w Trieście w roku 2005. Deska z autografami m.in. „Korzenia”, Agaty Korc, Oli Urbańczyk, Kasi Baranowskiej, Sławka Kuczki, Mateusza Sawrymowicza, Przemka Stańczyka oraz trenerów Pawła Słomińskiego i Piotra Woźnickiego może pomóc Łukaszowi Niepsujowi, dziś sparaliżowanemu po wypadku motocyklowym absolwentowi katowickiej AWF, który był zasłużonym pływakiem i nauczycielem pływania, uwielbiał pracę z młodzieżą, sponsorował rozwój pływania w Polsce, sam codziennie uprawiając liczne sporty, min.: bieganie, pływanie i kolarstwo.

W związku z organizacją Grand Prix bocheńska pływalnia będzie zamknięta dla Klientów od piątku 22 października od godz. 14.00 do niedzieli 24 października do godz. 14.00, ale trybuny będą cały czas otwarte dla wszystkich widzów i to bez żadnych opłat.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Dziennik Polski, Kronika Bocheńska oraz portale internetowe Sports.pl i Malopolanin.pl

Zawody wspierają:
złoty sponsor:
Blach Stal
srebrny sponsor: Cold, Enion, Kropla Beskidu, Powerade, TYR Polska, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia
brązowy sponsor: Air Tech Bud, Alior Bank, Auto-Hal, Auto Marco, MAWI, Segafredo Zanetti Poland

Dostawcą sprzętu jest ARENA.

basen_gp2010_plakat_sponsorzy.jpg

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content