Pływalnia

Kryta Pływalnia
im. Jana Kota
w Bochni

Wybudowana w latach 1998-99 Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni to jedyny między Krakowem a Tarnowem obiekt typu sportowego. Obiekt posiada świetną lokalizację i łatwy dojazd, w jego pobliżu znajdują się hotel, nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, dworzec PKP i końcowe przystanki wszystkich autobusów miejskich, co razem tworzy ciekawy kompleks sportowo-rekreacyjny, który na pewno warto odwiedzić.

Obiekt dysponuje dwoma basenami:

  • sportowymo wymiarach 25 x 16 m i głębokości: 1,95 – 2,05 m (temperatura wody ok. 27 st.C) przeznaczonym do organizacji zawodów sportowych i dla osób umiejących pływać, z widownią na 150 miejsc siedzących,
  • rekreacyjnym : o wymiarach 12,5 x 7 m i głębokości: 0,7 – 1,1 m (temperatura wody ok. 30 st.C) z 60 metrową zjeżdżalnią, jacuzzi, biczami wodnymi i gejzerami przeznaczonym do szeroko rozumianej rekreacji, głównie dla małych dzieci i osób nie umiejących pływać.

Ponadto od roku 2016 obiekt posiada ogólnodostępną saunę fińską zrealizowaną w ramach budżetu obywatelskiego.

Na terenie pływalni funkcjonuje sklep sportowy, restauracja, punkt kasowy oraz salon fryzjerski. Obiekt połączony jest integralnie z Centrum Rehabilitacji i Rekreacji Fitness & Body oraz Centrum Konferencyjnym & SPA Nowa Bochnia. Pływalnia posiada własny parking na ok. 50 miejsc.

Do sztandarowych imprez sportowych rozgrywanych na bocheńskiej pływalni należą Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików (czerwiec) i Memoriały Pływackie im. Jana Kota (październik). Na obiekcie regularnie trenują zawodnicy sekcji sportowych TS „Pływak” Bochnia, H2O Bochnia, Triathlon Team, Rescue Team.

Pływalnia otwarta jest codziennie w godzinach od 6.30 do 21.30.

Bocheńska pływalnia to jednostka budżetowa Gminy Miasta Bochnia. Więcej informacji o jednostce znaleźć można na basenowej podstronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content