T.S. Pływak na Grand Prix Małopolski

W sobotę 9 października swój sezon pływacki rozpoczęła najstarsza grupa zawodników T.S.PŁYWAK Bochnia. Pływacy w wieku 13-15 lat w pięcioosobowym składzie udali sie tym razem na Grand Prix Małopolski do Zabierzowa.

Zawody, w których udział wzięło 40 klubów z całej Polski, rozgrywane były tym razem o puchar „wszechstronności stylowej” dlatego każdy zawodnik musiał przepłynąć wyznaczony dystans pięcioma stylami: 100m. stylem motylkowym, 100m. stylem grzbietowym, 100m. stylem klasycznym, 100m. stylem dowolnym oraz 400m. stylem zmiennym. Po długiej wakacyjnej przerwie nasi zawodnicy pojechali do Zabierzowa praktycznie bez przygotowania – mówi trener Marcin Szwab. Ku naszemu zaskoczeniu odnieśliśmy ogromny sukces – dodaje.

Po podsumowaniu punktów z wszystkich pięciu startów w klasyfikacji generalnej wśród 13.latków zwyciężyła Anna Całka, a tuż za nią uplasowała się Ula Michalczyk. Pozostali zawodnicy startujący w zawodach to: Patrycja Świderska (20 miejsce w kat. 13 lat), Dagmara Kaczmarczyk (26 miejsce w kat.14 lat), Jakub Trojak (13. miejsce w kat. 13 lat) i Mikołaj Wincełowicz (15 miejsce w kat. 15 lat).

Już w najbliższą sobotę 16 października w Suchej Beskidzkiej o puchar „wszechstronności stylowej” walczyć będą zawodnicy 11-12 letni, natomiast 28 października na bocheńskim basenie odbędzie się VII Memoriał Pływacki im. Jana Kota, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Organizatorami Memoriału są Towarzystwo Sportowe „Pływak” Bochnia oraz Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content