Jakość wody na pływalni – komunikaty » Komunikat 18/IV/2017 Z 11.04.2017 – ZBIORCZY

Dyrektor Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni publikuje komunikat zbiorczy o stanie jakości wody na pływalni w formie tabelarycznej (wg aktualnych wyników badań próbek pobranych 6 kwietnia 2017 r.).

 

Informujemy ponadto, że w dn. 12 kwietnia br. zostaliśmy powiadomieni przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu chloroformu w wodzie na pływalni we wszystkich próbkach (basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, systemy obiegowe obu basenów) pobranych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Bochni w dniu 4 kwietnia br.

Informujemy, że wyniki badań próbek pobranych w dniu 6 kwietnia br. [EDIT 1 – oraz w dniu 14 kwietnia br.] przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe, NIE POTWIERDZAJĄ wyników badań bocheńskiego SANEPID-u, sprawa wymaga więc analizy i wyjaśnienia. Nie mniej jednak, aby nie generować niepotrzebnych zagrożeń, informujemy, że podjęliśmy działania naprawcze tj. przegląd systemu wentylacji (tzw. wyciąg brzegowy) oraz dezynfekcję wody i plaż basenowych.

Apelujemy także o przestrzeganie zapisów regulaminu ogólnego naszej pływalni, ZWŁASZCZA W ZAKRESIE MYCIA CIAŁA MYDŁEM PRZED WEJŚCIEM DO BASENÓW/JACUZZI – MOŻE TO ZREDUKOWAĆ AŻ O 80 % ILOŚĆ MOCZNIKA W WODZIE BASENOWEJ, A CO ZA TYM IDZIE TAKŻE ILOŚĆ CHLOROFORMU, KTÓRY JEST UBOCZNYM PRODUKTEM DEZYNFEKCJI WODY !!!

O aktualnych wynikach badań będziemy informować Państwa na bieżąco w holu głównym naszej pływalni i na stronie WWW.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content