Pływam w Bochni – wystawa fotograficzna

Każdy z nas swe życie rozpoczął w wodzie, a jednak sami z siebie nie jesteśmy w stanie utrzymać się na jej powierzchni. Aby tego dokonać potrzebna jest nam pewna koordynacja ruchów ciała i oddechu – potrzebna jest nam umiejętność pływania.

Już w starożytności nauka pływania była nieodzownym elementem edukacji, a niektórzy filozofowie twierdzili nawet, że człowiek który nie umie czytać i pływać, nie jest godzien powierzenia mu jakiegokolwiek stanowiska  …

Dziś, po blisko 13 latach funkcjonowania Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni, z nieskrywaną radością przedstawiamy Państwu efekt pracy piątki fotografów, którzy od października 2012 r. do kwietnia 2013 r. wykonali kilka sesji zdjęciowych na naszym obiekcie. Ich tematyka jest mocno zróżnicowana: na wystawie zobaczycie Państwo zarówno zdjęcia portretowe, jak i podwodne, nie zabraknie także prawdziwych emocji.

Interesujące portrety kilkunastu osób pływających regularnie, niekiedy nawet codziennie, na bocheńskim basenie wykonał Michał Korta z Bochni. Sesja ta stała się początkiem kampanii wizerunkowej, którą pływalnia prowadziła w roku 2012 pod hasłem „Jestem z Bochni – pływam w Bochni”. Wtedy też zrodził się pomysł wystawy, którą dziś Państwu prezentujemy.

KRT_01299.jpg

Drugą sesję wykonał Robert Bereta ze Starego Wiśnicza w czasie, kiedy na naszym basenie rekordową popularnością cieszyła się niecodzienna atrakcja – wodny plac zabaw. Radość wspólnej zabawy w wodzie bije z każdego zdjęcia.

DPP_026_www.jpg

Kolejne dwie sesje to wynik podwodnych szaleństw, do których klientów bocheńskiej pływalni zaprosili Katarzyna i Łukasz Piszczek z Nowego Wiśnicza oraz Przemysław Prawdzic Seńkowski z Krakowa. Ich artystyczne fascynacje połączone z pomysłami modelek i modeli, dały zadziwiające rezultaty, o czym sami się Państwo możecie przekonać.

8_www.jpg

Kryta Pływalnia w Bochni składa serdeczne podziękowania partnerom, bez których pomocy i zaangażowania, nie udałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia, a są to w szczególności: Galeria Rondo, Studio Promocji i Reklamy AKCES, firma Ledroom, Portal Internetowy Bochnianin.pl oraz Miejski Dom Kultury w Bochni.W trakcie trwania wystawy tj. od 20 kwietnia do 26 maja br. prowadziliśmy także konkurs na najciekawsze zdjęcie – głosowanie było prowadzone na facebook’owym profilu portalu Bochnianin.pl – tam też zamieściliśmy wyniki głosowania.

Dla uczestników głosowania mieliśmy atrakcyjne nagrody: bony na zakupy ufundowane przez Galerię Rondo w Bochni oraz kupony na karnetu pływackie ufundowane przez Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni.

kp_bochnia_wystawa3.jpg

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content