VI 24.godzinny Maraton Pływacki

Już jutro tj. we środę 16 grudnia, punktualnie o godz. 12.00 na naszej pływalni rozpocznie się VI 24.godzinny Maraton Pływacki. W tym roku w bocheńskim maratonie wystartuje 36 osób, a ich celem będzie oczywiście pobicie ubiegłorocznego, mocno wyśrubowanego rekordu, czyli blisko 120 km dystansu, który w ciągu 24 godzin pokonało 32 pływaków.

„Mamy nową strategię, tworzymy sześć pięcioosobowych zespołów, które startują na zmianę – mówi Dariusz Maszewski jeden z pomysłodawców imprezy – a w odwodzie mamy jeszcze szóstkę zawodników rezerwowych”. Bocheńscy pływacy mają nadzieję, że w ten sposób uda im się ustanowić nowy rekord w ilości kilometrów przepłyniętych w ciągu 24 godzin. Wspierać ich w tym będzie firma Coca-Cola producent napoju POWERADE. „Wysiłek jest ogromny, nawet dla najlepszych pływaków, bowiem sedno naszej imprezy pozostaje bez mian, w wodzie zawsze jest tylko jeden zawodnik” – podkreśla Maszewski. W ubiegłym roku najlepszy zespół w ciągu 24 godzin startował trzykrotnie, spędzając w wodzie w sumie 3 godziny. W tym czasie zawodnicy pokonali łącznie dystans 17 km 400 metrów, z czego w czasie jednej tylko godziny (między 6 a 7 rano) przepłynęli aż 5 km 800 metrów !

Jak do tej pory rekord na Krytej Pływalni w Bochni co roku jest pobijany, i tak: w pierwszym maratonie rekord wyniósł 76 km 800 m, w drugim już 84 km 250 m, w trzecim 89 km 100 m, w czwartym 116 km 800 m, a w piątym aż 119 km 750 m. Czy w tym roku pływacy ustanowią nowy rekord? Czas pokaże, a my zapraszamy do kibicowania w tej niecodziennej imprezie. Zakończenie zmagań nastąpi we czwartek 17 grudnia br. o godz. 12.00.

Uczestnikami tegorocznego wyścigu z czasem i odległością będą:

Anna Całka
Anna Kozik
Dagmara Kaczmarczyk
Dariusz Maszewski
Dawid Machaj
Dawid Nosalski
Dominik Filipowski
Elżbieta Zagórska-Mazur
Ewelina Bajda
Grzegorz Łach
Jakub Trojak
Kamil Idziak
Kamila Rogusz
Klaudia Jaśkiewicz
Klaudia Tytro
Konrad Odrzywałek
Łukasz Michalik
Maciej Gawęda
Maciej Lysy
Magdalena Jaros
Magdalena Wanicka
Małgorzata Kumor
Marcin Kumor
Marcin Szwab
Michał Rudnik
Mikołaj Wincełowicz
Mirosław Rydz
Oliwia Granda
Patrycja Michalik
Patrycja Świderska
Paweł Janas
Piotr Ogiński
Rafał Baran
Urszula Michalczyk
Wojciech Cholewa
Wojciech Trojnar

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content