Bochnianin z dwoma rekordami Polski

Andrzej Michalczyk, zawodnik T.S. „Pływak” Bochnia, pobił dwa rekordy Polski podczas Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego o Puchar Prezesa MOZP, które odbyły się w Zabierzowie w dniach 10-11 grudnia br.

Andrzej przepłynął szybciej od rekordu Polski dystans 50m stylem klasycznym z czasem 35.21 oraz dystans 100m stylem klasycznym z czasem 1:18.51 w kategorii dzieci 11-letnich, zdobywając tym samym Puchar Memoriału Andrzeja Kiełbusiewicza dla najlepszego zawodnika w stylu klasycznym.

Na Mistrzostwach w Zabierzowie w kategorii dzieci 11-letnich bocheńscy zawodnicy wywalczyli w sumie 16 medali z czego siedem złotych, trzy srebrne i sześć brązowych.

Złote medale zdobyli:
Andrzej Michalczyk na dystansach: 50m, 100m, 200m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym oraz Marika Młynarska na dystansach: 50m, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem klasycznym.

Srebrne medale zdobyli:
Marika Młynarska na dystansach: 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym oraz Jakub Całka na dystansie 100m stylem zmiennym.

Brązowe medale zdobyli:
Jakub Całka na dystansach: 50m, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym, a także Kacper Sądel na dystansach 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem grzbietowym i Marika Młynarska na dystansie 200m stylem klasycznym.

Memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza poświęcony był dwukrotnemu mistrzowi Polski w pływaniu, siedmiokrotnemu wicemistrzowi Polski, dziewięciokrotnemu brązowemu medaliście mistrzostw Polski, który specjalizował się w stylu klasycznym. Był trenerem pływania klasy mistrzowskiej, założycielem i działaczem sekcji pływackiej ZKS Unia Tarnów, twórcą cyklu zawodów „Już Pływam”.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content