32 kilometry na Otyliadzie w Bochni !

594 kilometry i 250 metrów przepłynęło 52 zawodniczek i zawodników podczas VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA 2019 na Krytej Pływalni w Bochni.

Podczas 12 godzinnego wyścigu z własną słabością i rywalami najlepszym zawodnikiem okazał się, podobnie jak w roku ubiegłym, Przemysław Borczuch pokonując dystans 32 km i tym samym poprawiając swój poprzedni rezultat aż o 5 km ! Pan Przemek pokonał tym samym dystans pozwalający na przepłynięcie Kanału La Manche w jego najwęższym miejscu! Tuż za nim z wynikiem 31 km uplasował się Michał Bieniek, a trzecie miejsce zajął Marcin Schabowski  pokonując 30 km i 150m. Najlepsza wśród kobiet była w tym roku Karolina Górka, która przepłynęła 14 km 400m. Drugi najdłuższy dystans pokonała Agata Wacławska-Matyjasik – 14 km, a trzeci Anna Ostrowska-Karpisz – 10 km 700m.

Najstarszym zawodnikiem tegorocznej edycji Otyliady na bocheńskiej pływalni był, podobnie jak i rok temu, 70.letni Kazimierz Pająk (przepłynął o 500 metrów więcej niż w 2018r. czyli 4,6 km), najmłodszym zawodnikiem imprezy był 8.letni Jaś Gasek (3 km), zaś najmłodszą zawodniczką – 8.letnia Karolina Batko (2,7 km). Najliczniejszą rodzinę tworzyli w tym roku Państwo Aneta i Jakub Gasek z dziećmi Zuzanną i Janem, którzy łącznie pokonali dystans 30 km.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy wolontariuszom z TS Pływak Bochnia za pomiar czasu i wytrwałe sędziowanie. Do zobaczenia za rok!

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content