Kolejne sukcesy bocheńskich pływaków

W zakończonych właśnie Zimowych Mistrzostwach Młodzików Okręgu Małopolskiego, które odbyły się w dniach 12 i 13 grudnia br. na pływalni w podkrakowskim Zabierzowie, ekipa młodych sportowców T.S. ” Pływak” Bochnia zdobyła aż 17 medali, a Ula Michalczyk i Ania Całka zostały najlepszymi zawodniczkami imprezy.

Trwa wspaniała passa młodych pływaków z Bochni. Zarówno listopad jak i grudzień obfitowały w szereg znaczących sukcesów podopiecznych Dariusza Maszewskiego i Marcina Szwaba. 28 listopada br. podczas V finałowej rundy zawodów z cyklu „Sobota Pływacka” dla zawodników 11-13.letnich bochnianie przywieźli 6 krążków i cenne punkty w klasyfikacji  generalnej. Indywidualnie: Urszula Michalczyk zdobyła złoto na 100 st. klasycznym, Anna Kozik – złoto na 50 st. dowolnym, Jakub Trojak – złoto na 100 st. klasycznym, a Anna Całka dwa medale brązowe – na 50 st. motylkowym oraz na 50 st. klasycznym. Złoty medal przywiozła także sztafeta dziewcząt na 4 x 100 st. zmiennym w składzie: Anna Całka (grzbiet), Patrycja Świderska (klasyk), Klaudia Jaśkiewicz (motyl), Urszula Michalczyk (dowolny). W klasyfikacji generalnej zawodów z cyklu „Sobota Pływacka” wśród dziewcząt 12.letnich trzy bochnianki znalazły się w pierwszej dziesiątce: 2 miejsce zajęła Anna Całka, 7 – Urszula Michalczyk, a 9 – Klaudia Jaśkiewicz. Natomiast wśród dziewcząt 11.letnich Anna Kozik, która od niedawna startuje jako zawodniczka „Pływaka” (przedtem CKiS Skawina) zajęła miejsce pierwsze.

Z kolei 5 grudnia br. na naszej pływalni odbyły się zawody z cyklu „Już Pływam” dla pływaków 9-10.letnich zaczynających dopiero swoją przygodę z pływaniem. Tu również świetnie wypadła bocheńska sekcja, której zawodnicy zdobyli aż 7 medali w tym 6 złotych i jeden brązowy, a w klasyfikacji końcowej Andrzej Michalczyk zdobył tytuł najlepszego zawodnika wśród 9.latków. Indywidualnie: Wiktoria Świderska zdobyła dwa złote medale – na 50 st. motylkowym i na 100 st. zmiennym, Andrzej Michalczyk dwa złote medale – na 50 st. klasycznym 50 st. grzbietowym, Jakub Całka dwa złote medale na 25 st. motylkowym i na 100 st. zmiennym, a Karolina Warszawska – brąz na 25 st. motylkowym. Pełną listę wyników finałowej edycji zawodów z cyklu „Już Pływam”, która odbyła się na naszej pływalni można znaleźć na stronach Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Ciężka, całoroczna praca, wymagająca często sporych wyrzeczeń, przyniosła naszym zawodnikom wspaniałe zakończenie sezonu podczas Zimowych Mistrzostw Młodzików Okręgu Małopolskiego. Pływacy z Bochni zdobyli tam aż 17 medali, i tak:

Anna Całka – 3 złote medale na 50, 100 i 200 st. grzbietowym oraz srebro na 100 st. zmiennym

Urszula Michalczyk – 3 złote medale na 50, 100 (rekord okręgu) i 200 st. klasycznym oraz brąz na 100 st. zmiennym

Klaudia Jaśkiewicz – 2 srebrne medale na 50 i 100 st. motylkowym

Anna Kozik – 2 srebrne medale na 50 i 200 st. grzbietowym

Patrycja Świderska – brązowy medal na 100 st. klasycznym

Jakub Trojak – złoty medal na 100 st. klasycznym oraz 2 razy brąz na 50 st. motylkowym i 50 st. dowolnym

Złoty medal zdobyła także bocheńska sztafeta dziewcząt w konkurencji 4 x 100 st. zmiennym. Pełne wyniki Mistrzostw można znaleźć na stronach Omegatiming.pl. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zwłaszcza podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików 13.letnich.