14 maja br. w Wadowicach odbyła się II edycja zawodów z cyklu „Sobota Pływacka”, na których po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się bocheńscy zawodnicy z T.S. „PŁYWAK” na co dzień trenujący pod okiem Marcina Szwaba i Dariusza Maszewskiego.

Na dystansie 4x50m stylem zmiennym bochnianie wygrali sztafety męską (w składzie: Jakub Całka, Kacper Sądel, Andrzej Michalczyk oraz Wiktor Kocot) i żeńską (w składzie: Maja Romańska, Karolina Warszawska, Izabela Krzyszkowska oraz Marika Młynarska).

Indywidualnie zawodnicy osiągnęli następujące sukcesy i zdobyli kolejne miejsca w klasyfikacji:

Jakub Całka:
I miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
VI miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

Kacper Sądel:
I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
II miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
III miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym

Andrzej Michalczyk:
I miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
II miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
III miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym

Wiktor Kocot:
V miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym
VII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym

Marika Młynarska:
III miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
V miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
V miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

Karolina Warszawska:
II miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym
IV miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
VII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym

Anna Rugała:
V miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym

Izabela Krzyszkowska:
IV miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
VI miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
VIII miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym

Maja Romańska:
IV miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym
XII miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
XIII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym

Kolejnym etapem zmagań zawodników bocheńskiego „Pływaka” będzie Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat organizowany na krytej pływalni w naszym mieście w dniach 28-29 maja 2011r.