Znakomity występ bochnian na Drużynowych Mistrzostwach Województw

Ponad 150 zawodników i zawodniczek wystartowało w Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików 12-letnich, które w dziś zakończyły się na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Świetne wyniki osiągnęła drużyna T.S. Pływak Bochni zdobywając 6 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

23 kluby walczyły w naszym mieście o tytuł najlepszej drużyny i awans do ogólnopolskich finałów, zawody były bowiem kwalifikacją do międzywojewódzkich mistrzostw Polski młodzików 12 lat oraz letnich mistrzostw Polski młodzików 13 lat. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół „MKS Jordan Kraków”, drugie miejsce  zdobył klub  „KSZO Ostrowiec Świętokrzyski”, a na trzeciej pozycji uplasował się „MOTYL MOSiR Stalowa Wola”. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Patryk Kowalski z MKS Unia Busko-Zdrój, natomiast, tytuł najlepszej zawodniczki wywalczyła Marta Mikołajczyk zawodniczka Korony-Swim Kielce.

Świetne wyniki osiągnęły dziewczęta z T.S. Pływak Bochnia zdobywając złoty medal w sztafecie 4 x 100m stylem zmiennym z czasem 5:19.13 oraz srebrny w sztafecie 4 x 100m stylem dowolnym z czasem 4:48.63. Indywidualnie: Ania Całka zdobyła 2 medale złote na dystansie 100m stylem grzbietowy (1:12.66) oraz 200m tym samym stylem (2:35.04), a także medal srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym (1:16.21), zaś Ula Michalczyk wywalczyła medal brązowy na dystansie 200m stylem klasycznym (2:59.17).

Zawody rozgrywane seriami na czas, zgodnie z przepisami FINA i PZP, prowadziła 21. osobowa komisja sędziowska pod przewodnictwem Małgorzaty Klich (Sędzia Główny), elektroniczny pomiar czasu wykonała firma OMEGATIMING, a nagłośnienie firma MUSIC COOK Bochnia.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Burmistrz Miasta Bochni, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Kryta Pływalnia w Bochni oraz firmy: Coca-Cola HBC Polska, Segafredo Zanetti Poland i Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni wspólnie z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim i Akademią Sportów Wodnych „WODNIK”.

Pełne wyniki Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików 12-letnich (pliki w formacie PDF) można pobrać ze strony MKS Jordan Kraków.