Zawodnicy T.S. „Pływak” Bochnia zakończyli sezon

W dwóch ostatnich miesiącach kończących sezon pływacki w roku 2010 bocheńska sekcja bardzo intensywnie uczestniczyła w zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, dzięki czemu zbierała punkty do klasyfikacji generalnej w swoich rocznikach, a na koniec sezonu startowała w zimowych mistrzostwach Małopolski.

Kończące się cykle całorocznych zawodów to „Już pływam” dla zawodników 10.letnich i młodszych, „Sobota pływacka” dla zawodników 11-12.letnich, a także „Grand Prix Małopolski” dla 13.latków i starszych.

W cyklu „Już Pływam” najmłodsza ekipa „Pływaka” zdobywała kolejno:
wśród dziewcząt:
– medal srebrny: Karolina Warszawska 100m st. zmiennym
– medal brązowy: Justyna Woja 25m st. grzbietowym, Marika Młynarska 50m st. klasycznym
i Karolina Warszawska 50m st. motylkowym
wśród chłopców:
– medal złoty: Jakub Całka 50m st. motylkowym i 100m st. dowolnym, Wiktor Kocot 100m st. grzbietowym, Andrzej Michalczyk 50m st. klasycznym i 100m st. zmiennym
– medal srebrny: Kacper Sądel 100m st. zmiennym
– medal brązowy: Michał Bieniek 25m st. dowolnym, Kacper Sądel 100m st. dowolnym

W zawodach „Sobota pływacka” dla 12-13.latków w klasyfikacji końcowej Wiktoria Świderska zajęła 4 miejsce, a w zimowych mistrzostwach okręgu zajęła 2 miejsce na 50m i 100m st. motylkowym oraz miejsce trzecie na 100m st. zmiennym. Startująca w tych zawodach Anna Rugała bardzo wyraźnie poprawiła swoje rekordy życiowe i plasowała się w pierwszej szóstce. W zawodach tych – jako medalista mistrzostw Polski – miał też prawo startu Andrzej Michalczyk. Stając w szranki ze starszymi zawodnikami wywalczył on tytuł mistrza okręgu na 50m st. klasycznym i zdobył trzecie miejsce na dystansie 100m st. klasycznym.

W najstarszej grupie wiekowej startującej w „Grand Prix Małopolski” w klasyfikacji końcowej Anna Całka zajęła pierwsze miejsce, a Urszula Michalczyk trzecie. W mistrzostwach okręgu wśród dziewcząt Anna Całka zdobyła złoto na 50, 100 i 200m st. grzbietowym, oraz na 100m st. zmiennym, a także srebro na 200m st. zmiennym. Z kolei Urszula Michalczyk zdobyła złoto na 200m st. klasycznym, srebro na 50m st. klasycznym i brąz na 100m st. klasycznym. Jakub Trojak zdobył trzy brązowe medale na 100m st. dowolnym, oraz 50 i 100m st. klasycznym. Z dobrej strony pokazały się też Patrycja Świderska i Dagmara Kaczmarczyk, które swoimi startami zdobywały cenne punkty dla Klubu.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content