Zawodnicy bocheńskiego „Pływaka” z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski

W dniach 14 i 15 listopada br. w Rzeszowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików 12 lat, które były jednocześnie kwalifikacją do Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików 13.letnich. Zajmując czołowe miejsca w pierwszej szóstce bocheńska ekipa zapewniła sobie start w styczniowym finale na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do Rzeszowa reprezentacja T.S. „Pływak” Bochnia wybrała się w następującym składzie: Klaudia Jaśkiewicz, Patrycja Świderska, Anna Całka, Urszula Michalczyk i Jakub Trojak.

W konkurencji 4x100m stylem zmiennym sztafeta dziewcząt zdobyła I miejsce. Urszula Michalczyk w konkurencji indywidualnej dwukrotnie tryumfowała na 100m i 200m stylem klasycznym.  Anna Całka dwa razy zajęła miejsce drugie – na 100 i 200m stylem grzbietowym, natomiast Jakub Trojak zajął IV miejsce na 100m stylem klasycznym. Swoim świetnym występem w Rzeszowie Urszula Michalczyk wywalczyła drugie miejsce wśród najlepszych zawodniczek w kwalifikacjach do Zimowych Mistrzostw Polski.

Towarzystwo Sportowe „Pływak” Bochnia  serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim firmom i instytucjom, które wspierają bocheńskich pływaków, w szczególności firmie „Bolarus S.A.” głównemu sponsorowi naszej ekipy.

Przypominamy, że 5 grudnia na bocheńskiej pływalni odbędzie się finał zawodów z cyklu „Już Pływam” dla pływaków 9. i 10. letnich. Najmłodsi zawodnicy T.S. „Pływak” Bochnia wystartują na „swoim” basenie w mocnej obsadzie, dlatego już dziś zapraszamy do kibicowania.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content