SARS-CoV-2 rekomendacja PPIS w Bochni

Myj ręce - chroń życie !

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni skierował do mieszkańców i osób odwiedzających nasz powiat rekomendację w sprawie konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

„Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie województwa małopolskiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, proszę o przypominanie i apelowanie do mieszkańców i gości odwiedzających Państwa regiony, wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji, o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, uwzględniających specyfikę funkcjonowania różnych obszarów naszego, codziennego życia, o wzmożenie reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochrony osobistej oraz o ograniczanie kontaktów społecznych (wesela, przyjęcia, zebrania, spotkania, itp.), w tym zachowanie bezpiecznej odległości.” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni

W tej sytuacji przypominamy Państwu wszystkie basenowe wytyczne i ograniczenia, które obowiązują na naszym obiekcie od 8 czerwca br.

ZASADY KORZYSTANIA Z KRYTEJ PŁYWALNI IM. JANA KOTA W TRAKCIE EPIDEMII SARS-CoV-2
(obowiązujące w okresie od 8 czerwca 2020 r. do odwołania, opracowane na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznych dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny).

 1. Zakazuje się korzystania z pływalni osobom z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
 2. Jednocześnie z usług pływalni (baseny) może korzystać max. 40 osób w wodzie (limit ten nie dotyczy obsługi pływalni, instruktorów prowadzących naukę pływania z plaży basenowej, pracowników i klientów: sklepu sportowego, zakładu fryzjerskiego, centrum fitness i aqua-baru).
 3. Na basenie sportowym obowiązuje zasada : jednocześnie max. 4 osoby na jednym torze, na basenie rekreacyjnym i zjeżdżalni : jednocześnie max. 16 osób.
 4. Sauna i jacuzzi nieczynne do odwołania.
 5. Przy wejściu na teren pływalni, a także przed wyjściem z obiektu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
 6. Na całym obiekcie obowiązuje nakaz noszenia osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenach – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść na halę basenową. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 7. Na całym obiekcie obowiązuje zachowanie dystansu minimum 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: w szatni, przebieralni, w toaletach, pod natryskami, na hali basenowej.
 8. Bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba.
 9. Zakazuje się przebywania w holu głównym pływalni w celu innym niż przebranie się przed/po wejściem do strefy płatnej pływalni, prosimy o nie przedłużanie pobytu w pomieszczeniach obiektu.
 10. W szatniach mokrych można jednocześnie korzystać z co 4 szafki przy zachowaniu dystansu (max. 15 szafek w szatni damskiej, max. 19 szafek w szatni męskiej, max. 3 szafki w szatni dla os. niepełnosprawnych).
 11. Z pryszniców w szatni damskiej i męskiej może jednocześnie korzystać max. 4 osoby, przy zachowaniu dystansu.
 12. Do odwołania nie prowadzimy nauki pływania w grupach, zajęć aqua aerobicu i gimnastyki dla seniorów. Dopuszczamy możliwość prowadzenia indywidualnej nauki pływania – max. 2 osoby na 1 instruktora.
  UWAGA !!! Od 29 czerwca br. zmieniamy treść punktu 12, który po zmianie będzie brzmiał w sposób następujący :
  „Do odwołania nie prowadzimy nauki pływania w grupach, zajęć aerobicu i gimnastyki dla seniorów. Dopuszczamy możliwość prowadzenia indywidualnej nauki pływania – max. 4 osoby na 1 instruktora do godz. 17.00, zaś po godz. 17.00 max. 2 osoby na 1 instruktora”
 13. Do odwołania nie udostępniamy osobom indywidualnym basenowego sprzętu do nauki pływania, zabawy i rekreacji (deski, makarony itp.), na obiekcie obowiązuje nakaz dezynfekcji sprzętu, będącego własnością szkółek lub przez nie użytkowanego, każdorazowo po jego użyciu. Zalecamy korzystanie z własnego sprzętu i nieudostępnianie go osobom trzecim.
 14. Zalecamy bezgotówkowe regulowanie płatności w kasie pływalni.

  W trosce o Państwa zdrowie zapewniamy dezynfekcję szafek i kluczyków po każdym użytkowniku, a także regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.

  UWAGA !!! Na stronie głównej uruchomiliśmy licznik (aktualizowany co godzinę) pokazujący aktualną sytuację frekwencyjną na naszym obiekcie. Warto także telefonicznie skontaktować się z kasą pływalni 14 611 31 19 lub 14 611 31 20, żeby uniknąć lub zminimalizować czas oczekiwania na wejście do strefy płatnej.

  Zapraszamy codziennie od 6.30 do 21.30 🙂
Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content