Popłynęli by uczcić Patrona bocheńskiej pływalni

W zakończonym już Memoriale Pływackim im. Jana Kota zorganizowanym po raz szósty na bocheńskiej pływalni wystartowało w tym roku 230 zawodników z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszego miasta, a w kategorii OPEN mieszkańcy solnego grodu w wieku powyżej gimnazjum.

28 października, w dniu urodzin Jana Kota, nim otwarto Memoriał Pływacki Jego Imienia, Bogdan Kosturkiewicz burmistrz miasta Bochni, Anna Wątorska wnuczka Patrona pływalni, Zbigniew Siudak prezes bocheńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Robert Hołda dyrektor Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tego wybitnego pływaka, wielkiego patrioty i wspaniałego człowieka.

Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00, a podczas oficjalnego otwarcia wnuczka Patrona przekazała pływalni pamiątkowy album przygotowany przez rodzinę profesora na podstawie oryginału opracowanego niegdyś przez samego Jana Kota oraz pamiątkowe zdjęcie (wydrukowane w dużym formacie) pierwszej drużyny ratowników WOPR, która pełniła służbę 24 czerwca 2000r. w czasie uroczystości nadania naszej pływalni imienia Jana Kota.

Najlepszymi zawodnikami Memoriału A.D.2009 w poszczególnych kategoriach zostali:
Aleksandra Kusion i Piotr Jaszczyński w kategorii „Przedszkola”
Izabela Krzyszkowska i Andrzej Michalczyk w kategorii „Szkoły Podstawowe kl 1-3”
Anna Całka i Jakub Trojak w kategorii „Szkoły Podstawowe kl 4-6”
Izabela Czyż i Mikołaj Wincełowicz w kategorii „Gimnazja kl 1-3”
Oliwia Granda i Przemysław Gicala w kategorii „Open”

Pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach, klasach i stylach zamieszczamy na naszej www w formacie PDF. Wszyscy którzy w tym dniu stanęli na podium otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi zawodnicy w każdej kategorii puchary i podkoszulki ufundowane przez bocheńską pływalnię.

Organizatorami VI Memoriału Pływackiego im. Jana Kota byli Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni oraz T.S. PŁYWAK Bochnia.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content