Pływackie mistrzostwa okręgu znów w Bochni

Towarzystwo Sportowe „Pływak”, Kryta Pływalnia im. Jana Kota oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki już po raz trzeci zapraszają do Bochni na Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików, które odbędą się w najbliższy weekend tj. w dniach 23-24 czerwca 2012 r.

Tym razem Mistrzostwa mają nieco rozszerzoną formułę, bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym zyskał miano „Memoriału Jana Kota” i będzie rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). To kolejny sposób uczczenia pamięci tego wybitnego sportowca, patronującego bocheńskiej pływalni, w związku z przypadającą w tym roku 20.rocznicą jego śmierci.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali: medale i dyplomy dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji i kategorii wiekowej (11,12,13 lat) oraz puchary dla trzech najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej według punktacji drużynowej (klubowej). Z kolei zwycięzcy Memoriału Jana Kota w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. rowery i rodzinne bilety na trasę multimedialną bocheńskiej kopalni). Organizatorzy, spodziewając się około 250 startujących, przygotowali także pakiety powitalne dla wszystkich uczestników imprezy (w pakiecie m.in. publikacja „Jan Kot – sportowiec z charakterem” oraz zestawy gadżetów promujących miasto i bocheńską kopalnię) oraz nagrody niespodzianki dla najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej za sumę punktów z czterech najlepszych startów według tabeli FINA.

Program zawodów przedstawia się następująco:

23 czerwca 2012 r. (sobota)
BLOK I
9.00 – rozgrzewka (dziewczęta 9.00, chłopcy 9.30)
10.00 – zawody
BLOK II
15.00 – rozgrzewka (dziewczęta 15.00, chłopcy 15.30)
15.45 – uroczyste otwarcie
16.00 – zawody

24 czerwca 2012 r. (niedziela)
BLOK III
9.00 – rozgrzewka (dziewczęta 9.00, chłopcy 9.30)
10.00 – zawody

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierają Burmistrz Miasta Bochnia i Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz firmy: Stalprodukt Wamech, ILA, Gerex II, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, Bolarus i Segafredo Zanetti Poland.

Przebieg imprezy jak zwykle będzie można śledzić on-line na stronie www.omegatiming.pl

W związku z organizacją Mistrzostw bocheńska pływalnia będzie czasowo nieczynna w sobotę 23 czerwca w godz. od 8.00 do 20.00 oraz w niedzielę 24 czerwca w godz. od 8.00 do 14.00. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na trybuny, na które wstęp będzie jak zwykle bezpłatny.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content