Pierwsze Grand Prix Polski sezonu zakończone!

Aleksandra Urbańczyk i Paweł Korzeniowski zwyciężyli w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu, które w miniony weekend rozegrane zostały na naszej pływalni.

Ola Urbańczyk zawodniczka MKS Trójka Łódź, tryumfowała w Bochni po raz drugi, w tym roku zdobywając 1771 pkt za starty na dystansach 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Z kolei Paweł Korzeniowski zawodnik AZS AWF Warszawa zwyciężył z wynikiem 1767 pkt za starty na dystansach 200m stylem dowolnym i 200m stylem motylkowym.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym zawodom towarzyszyła transmisja LIVE w internecie, tym razem realizowana na platformie POLTIMING-LIVE.COM, a wszystkie wyniki prezentowane były na bieżąco na stronie OMEGATIMING.PL.

W tym roku na zawodników czekały cenne nagrody rzeczowe, które rozlosowano tuż przed i tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom Grand Prix. 42.calowy telewizor – ufundowany przez bocheńską firmę COLD odebrała Kaja Kwiatkowska z Jordana Kraków, rower i aparat cyfrowy – ufundowany przez Dziennik Polski trafiły odpowiednio do Rafała Mikołajczyka z MKS Trójka Łódź i Wiktorii Bieńkowskiej z AZS AWFiS Gdańsk. Wśród obecnych na hali basenowej zawodników rozlosowano także zestawy profesjonalnego sprzętu pływackiego – ufundowane przez firmę TYR Polska.

Podczas zawodów od oficjalnego otwarcia w sobotę o godz. 16.45 do niedzieli do godziny 13.00 trwała licytacja, ufundowanej przez redakcję magazynu „Pływanie”, deski pływackiej z autografami wszystkich zawodników kadry narodowej, reprezentujących Polskę na, jak do tej pory najlepszych dla naszego kraju, Mistrzostwach Europy w Trieście w roku 2005. W licytacji wzięły udział 4 osoby, w tym Paweł Korzeniowski, ostatecznie wygrał ją Paweł Wiśniewski z Krakowa sędzia pływacki klasy międzynarodowej, pełniący w czasie zawodów funkcję sędziego startera. Wylicytowana kwota 1.400 zł zasili konto pływaka i nauczyciela pływania Łukasza Niepsuja, dziś sparaliżowanego po wypadku motocyklowym.

Organizatorami zawodów, podobnie jak w zeszłym roku byli: Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Dziennik Polski, Kronika Bocheńska oraz portale internetowe Sports.pl i Malopolanin.pl

Zawody wspierali finansowo i rzeczowo:
złoty sponsor: Blach Stal
srebrny sponsor: Cold, Enion, Kropla Beskidu, Powerade, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, TYR Polska
brązowy sponsor: Air Tech Bud, Alior Bank, Auto-Hal, Auto Marco, MAWI, Segafredo Zanetti Poland

Dostawcą sprzętu była firma ARENA.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content