Pamiętajmy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo, Szanowni Klienci w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną.

Dane zebrane podczas spisów mają służyć m.in. do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. a odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W okresie epidemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–18:00.

Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi. Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl. Zachęcamy Państwa do udziału w samospisie internetowym, gdyż LICZYMY SIĘ DLA POLSKI.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content