Od 4 maja nowe zasady korzystania z pływalni

Skok do wody

Szanowni Państwo, informujemy że w dniach 1 – 3 maja pływalnia będzie nieczynna. Od 4 maja uruchamiamy bocheński obiekt w następujących dniach i godzinach: poniedziałek – piątek od 6.30 do 21.30, sobota od 7.30 do 14.30, niedziela NIECZYNNE.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów (poz.814), od najbliższego wtorku z pływalni będą mogli korzystać : 1) sportowcy zawodowi, 2) zawodnicy pobierających stypendium sportowe, 3) zawodnicy będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, 4) zawodnicy uprawiający sport w ramach ligi zawodowej, 5) zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, 6) dzieci i młodzież – uczestnicy współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez odpowiedni polski związek sportowy. Ponadto rozporządzenie dopuszcza OTWARCIE „basenów i obiektów sportowych zamkniętych w przypadku zajęć dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18.roku życia, przy czym na basenie albo w obiekcie sportowym może przebywać nie więcej niż połowa obłożenia basenu albo obiektu.” Wszystkie wymienione wyżej aktywności mogą być realizowane pod warunkiem ich prowadzenia bez udziału publiczności !!!

Tak więc od 4 maja br., zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującego rozporządzenia, a także zgodnie z zasadami uzgodnionymi z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną :

  • godzinowy limit wejść na pływalnię to max. 60 osób
  • w basenie sportowym – max. 8 osób na torze
  • w basenie rekreacyjnym oraz w basenie hamownym zjeżdżalni – max. 30 osób
  • zjeżdżalnia, jacuzzi oraz sauna – nieczynne do odwołania
  • dezynfekcja rąk po wejściu/przed wyjściem; dystans 1,5 m na całym obiekcie; maseczki obowiązkowe (ściągamy/zakładamy dopiero w szatni mokrej)

Pełną treść zasad znajdziecie Państwo w pliku PDF umieszczonym poniżej tego artykułu, a także na naszej stronie www w zakładce „Pliki do pobrania”.

Generalnie z pływalni mogą korzystać zawodnicy kadry narodowej polskich związków sportowych oraz dzieci i młodzież do 18.roku życia uczestniczący w zorganizowanych zajęciach grupowych (od 4 do 15 osób na 1 instruktora). W praktyce oznacza to, że na naszej pływalni DOPUSZCZALNE są :

  • wejścia indywidualne zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych – 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) w godzinach otwarcia, pod warunkiem dostępności miejsc na pływalni
  • indywidualne lekcje doskonalenia pływania (1+1, 1+2, 1+3) – 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) w godzinach otwarcia, TYLKO dla zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych, pod warunkiem dostępności miejsc na pływalni (pierwszeństwo mają zajęcia grupowe)
  • zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży do 18.roku życia (zajęcia szkolne i pozaszkolne, w tym dla uczestników projektu UMIEM PŁYWAĆ) – wg ustalonego i zatwierdzonego harmonogramu zajęć
  • zajęcia grupowe dla zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych (Pływak, H2O, Triathlon Team, Rescue Team) – wg ustalonego i zatwierdzonego harmonogramu zajęć

!!! UWAGA !!! WG AKTUALNYCH PRZEPISÓW PRAWA – WEJŚCIA INDYWIDUALNE I RODZINNE DLA OSÓB NIE POSIADAJĄCYCH LICENCJI ZAWODNICZYCH I NIE BĘDĄCYCH RÓWNOCZEŚNIE W KADRZE NARODOWEJ POLSKICH ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH SĄ NIEDOPUSZCZALNE !!!

Za utrudnienia przepraszamy, wynikają one z aktualnie obowiązujących przepisów, liczymy na to, że jeszcze w maju nastąpi dalsze „luzowanie ograniczeń” 🙂

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content