Obóz trenerski i pływacki Total Immersion

Od 1 do 6 lutego br. na naszej pływalni odbywał się zimowy obóz Total Immersion oparty na technikach aktywnego unikania oporu wody, którego wykładowcami i trenerami byli Paweł Lewicki (Polska) i Som Sombati (USA).

Pomimo, że pływanie jest ważną umiejętnością życiową, tradycyjne metody trenerskie uczyniły je skomplikowanym, nauczając niezręcznego, męczącego stylu pływania. Podejście Total Immersion pomoże każdemu opanować płynny, piękny i ekonomiczny styl, przynosząc rezultaty o wiele szybciej niż metody tradycyjne – w ten sposób Paweł Lewicki, dyrektor Total Immersion Swimming Polska, prekursor TI w Polsce, organizator i trener zimowego obozu w Bochni, zachwalał nauczanie i doskonalenia pływania metodą „Fishlike” opracowaną przez Terrego Laughlina z USA.

Głównym trenerem obozu odbywającego w Bochni był Som Sombati – emerytowany profesor neurologii na Uniwersytecie w Wirginii (USA). Od prawie 30 lat zajmuje się triathlonem, przede wszystkim na dystansie Ironman. Jest licencjonowanym trenerem triathlonu USTA I stopnia, trenerem kolarstwa III stopnia oraz trenerem pływania Total Immersion. W swojej karierze ukończył 30 wyścigów Ironman (w tym mistrzostwa świata na Hawajach). Dla uczczenia swoich 60 urodzin ukończył 6 Ironmanów w ciągu jednego roku. Rok później, w 2009 zdobywca prestiżowej nagrody (Second Half Champions) dla osób, które osiągnęły znaczący sukces po ukończeniu 50 roku życia.

Przeczytaj artykuły o TI na bocheńskim basenie na Bochnianin.PL i Mojabochnia.PL

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content