Myj ręce – chroń życie !

Myj ręce - chroń życie !

W kontekście nie tylko koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, ale i innych chorób takich jak: żółtaczka, salmonella, grypa czy biegunka – przypominamy – myjąc ręce chronisz swoje zdrowie i życie !

Co warto wiedzieć o koronawirusie? Polecamy kompendium wiedzy na stronie Ministerstwa Zdrowia

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Konsultanci poinformują Cię:
– czym jest koronawirus
– jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
– co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
– gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
– gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Ważne – NIE PANIKUJ !!! – Zachęcamy do obejrzenia materiału edukacyjnego przygotowanego przez Tomasza Rożka (fizyka i dziennikarza, popularyzatora nauki) na kanale „Nauka. To lubię.”

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content