Mistrzowie w Bochni i z Bochni

W miniony weekend zakończyły się, zorganizowane na bocheńskiej pływalni, Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików – Memoriał Jana Kota. Na starcie zawodów przygotowanych przez Towarzystwo Sportowe „Pływak”, Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki stanęło ponad 220 pływaków z całej Małopolski oraz z okręgu śląskiego i świętokrzyskiego.

Tym razem Mistrzostwa, a była to już ich trzecia edycja w solnym grodzie, miały rozszerzoną formułę, bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym zyskał miano „Memoriału Jana Kota” i był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). Jego zwycięzcami zostali: wśród kobiet Klaudia Leszczyńska (Fala Niepołomice 2:17.95), a wśród mężczyzn Dominik Bujak (Korona-Swim Kielce – 2:11.65). Oboje zdobyli zresztą tytuły najlepszych zawodników Mistrzostw w kategorii 13.latków. Z kolei wśród uczestników 12.letnich tryumfowali odpowiednio Natalia Węgrzyn (MSP Aquarius Myślenice) i Andrzej Michalczyk (TS Pływak Bochnia), zaś wśród 11.latków: Dominka Kossakowska (SiKReT Gliwice) i Wojciech Michalski (MUKS Gilus Gilowice).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy: wśród 11.latków – Jordan Kraków (przed Ósemką Oświęcim i UKS 54 Delfinek Bytom), wśród 12.latków – Ósemka Oświęcim (przed Jordanem Kraków i Pływakiem Bochnia), wśród 13.latków – Jordan Kraków (przed Ósemką Oświęcim i Kmitą Zabierzów). Zaś w statystyce medalowej zwyciężyła ekipa Jordana Kraków (93 medale, z czego aż 33 złote), wyprzedzając bocheńskiego Pływaka (29 medali, z czego 16 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe) oraz Ósemkę Oświęcim (45 medali, z czego tylko 8 złotych).

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierali:
Miasto Bochnia na czele z burmistrzem Stefanem Kolawińskim i przewodniczący rady miasta Kazimierzem Ścisło,
Małopolski Okręgowy Związek Pływacki wraz z prezesem Kazimierzem Woźnickim,
firma ILA pana Pawła Pagacza,
firma Stalprodukt Wamech z prezesem Janem Musiałem,
firma Fun Sport pana Sebastiana Furmańskiego,
firma Gerex II pana Jarosława Pająka,
firma Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia z prezes Wiesławą Mrowca – Urban,
Bolarus S.A. z prezesem Markiem Hładyszewskim,
Segafredo Zanetti Poland z prezes Moniką Dutkiewicz.

Przebieg imprezy jak zwykle można było śledzić on-line na stronie www.omegatiming.pl tam też znaleźć można szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji.

Poniżej prezentujemy szczegółowe osiągnięcia medalowe zawodników TS „Pływak” Bochnia. Kategoria wiekowa 12 lat (rocznik 2000)

50 m styl dowolny:
1m. Michalczyk Andrzej
2m. Sądel Kacper
100m styl dowolny:
1m. Sądel Kacper

400 m styl dowolny:
2m. Krzyszkowska Izabela

50 m styl grzbietowy:
2m. Kocot Wiktor

100 m styl grzbietowy:
1m. Kocot Wiktor
3m. Sądel Kacper

200 m styl grzbietowy:
1m. Kocot Wiktor

50 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

100 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
3m. Robak Kamil
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

200 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
3m. Robak Kamil
1m. Młynarska Marika

50 m styl motylkowy:
1m. Warszawska Karolina
2m. Młynarska Marika

100 m styl motylkowy:
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

100 m styl zmienny:
2m. Michalczyk Andrzej

Sztafeta 4×50 m styl dowolny M/K:
2m. Pływak (Sądel Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
2m. Pływak (Gorczyca Oliwia, Krzyszkowska Izabela, Romańska Maja, Młynarska Marika)

Sztafeta 4×100 m styl dowolny M/K:
1m. Pływak (Sądel Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
1m. Pływak (Gorczyca Oliwia, Krzyszkowska Izabela, Romańska Maja, Młynarska Marika)

Sztafeta 4×50 m styl zmienny M/K:
1m. Pływak (Sądel  Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
1m. Pływak (Romańska Maja, Młynarska Marika, Warszawska Karolina, Gorczyca Oliwia)

Udostępnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content