Mistrzowie Małopolski walczyli na pływalni w Bochni

257 pływaków z 23 klubów wystartowało w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików rozegranych w miniony weekend (4-5 czerwca br.) na bocheńskiej pływalni.

Była to już siódma edycja Mistrzostw w solnym grodzie, w tym roku przeprowadzona po raz piąty w formule „Memoriału Jana Kota” bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). Jego zwycięzcami zostali: wśród dziewcząt Wiktoria Dach (Siemacha ASP Kraków z czasem 2:15,64), a wśród chłopców Michał Daszkiewicz (UKS Ósemka Oświęcim z czasem 2:08,99). Uczestnicy tego wyścigu zacięcie walczyli o atrakcyjne nagrody (hulajnogi, akcesoria sportowe, rodzinne wejściówki do bocheńskiej kopalni, zestawy promujące Bochnię i Małopolskę). Podczas całej imprezy nie zabrakło oczywiście dyplomów i medali oraz pucharów dla najlepszych pływaków, także w klasyfikacji drużynowej. Dekorację Mistrzów Małopolski prowadzili Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki – Ireneusz Raś, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego – Leszek Zegzda, Prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Kazimierz Woźnicki i Sekretarz Miasta Bochnia – Edyta Groblicka-Kuc.

Tytułu najlepszych zawodniczek i zawodników Mistrzostw zdobyli, wśród:
11.latków – Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów) i Jakub Kluczewski (UKS Omega Olkusz),
12.latków – Luiza Rajca (UKS SP8 Chrzanów) i Ksawery Masiuk (BOSiR Brzesko),
13.latków – Wiktoria Dach (Siemacha ASP Kraków) i Michał Daszkiewicz (UKS Ósemka Oświęcim).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy, wśród:
11.latków – Siemacha ASP Kraków, przed SMS Galicja Kraków i STP Nowy Sącz,
12.latków – SMS Galicja Kraków, przed UKS Omega Olkusz i UKS Ósemka Oświęcim,
13.latków – SMS Galicja Kraków, przed Siemacha ASP Kraków i UKS Ósemka Oświęcim.

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierali:
Burmistrz Miasta Bochnia, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Kopalnia Soli w Bochni oraz Fan Sport Bochnia.

Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików zostały rozegrane z użyciem elektronicznego pomiaru czasu, a przebieg imprezy można było jak zwykle śledzić on-line na stronie www.megatiming.pl. Tam też znaleźć można szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji. Dodatkowo III blok zawodów był transmitowany LIVE w Internecie, a nagranie można odtworzyć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=YXoTCtXhrKU&feature=youtu.be

Zawodnikom, rodzicom i trenerom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów i zapraszamy do Bochni za rok!

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content