Medalowy miesiąc zawodników T.S. Pływak Bochnia

40 medali w tym 23 złote , 6 srebrnych i 11 brązowych oraz kilka pucharów dla zespołów sztafetowych to efekt marcowych startów bocheńskich pływaków trenujących na co dzień pod opieką Dariusza Maszewskiego i Marcina Szwaba.

Wspaniała passa pływaków T.S. Bochnia rozpoczęła się 6 marca w Nowym Sączu, gdzie odbyła się pierwsza runda Grand Prix Małopolski dla zawodników w przedziale wiekowym 13 lat i starsi. Podczas imprezy bardzo dobrze zaprezentowały się nasze Mistrzynie Polski: Anna Całka i Urszula Michalczyk, które zdobyły pierwsze miejsca odpowiednio na 200 m. stylem zmiennym i 100 m. stylem klasycznym. Ponadto brązowy medal zdobyła Klaudia Jaśkiewicz na 50 m. stylem motylkowym, a sztafeta w której płynęły Jaśkiewicz, Całka, Michalczyk i Patrycja Świderska nie dała żadnych szans innym zespołom na dystansie 4 x 50 m. stylem zmiennym, zwyciężając z dużą przewagą. Warto podkreślić, że za swoje bardzo dobre występy na Zimowych Mistrzostwach Polski, wszystkie dziewczyny bocheńskiego „Pływaka” zostały zakwalifikowane do kadry Małopolski (w ścisłej rezerwie jest także Jakub Trojak).

Kolejną imprezą były zawody z cyklu „Pływaj z nami na Koronie” które odbyły się 13 marca w Krakowie. Nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli tam w sumie 9 medali:  złote – Andrzej Michalczyk, Jakub Całka i Wiktoria Świderska, srebrne – Izabela Krzyszkowska, Anna Rugała i ponownie Jakub Całka oraz brązowe – Karolina Warszawska, Wiktor Kocot i ponownie Andrzej Michalczyk.

Tydzień później (21 marca) odbyły się prestiżowe Zawody o Puchar Burmistrza Myślenic. Bocheński T.S. pojechał tam silną ekipą 21 zawodników, zdobywając aż 22 medale, w tym 3 wygrane za sztafety. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem: T.S. Pływak Bochnia zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając tym samym puchar Burmistrza Myślenic dla najlepszej spośród 25 sekcji, które przyjechały na te zawody. Szczegółowe wyniki zawodów w Myślenicach, a także wyniki innych imprez pływackich w okręgu małopolskim  można znaleźć na stronie www.swimart.pl

Natomiast w minioną sobotę (27 marca) na nowym basenie w Wieliczce rozegrana została pierwsza runda „Soboty Pływackiej” dla 11-12.latków. Tym razem trzyosobowa ekipa „Pływaka” przywiozła do Bochni aż 5 cennych krążków: Anna Kozik – złoto na 50 m. stylem klasycznym oraz brąz na 50 m. stylem grzbietowym, Wiktoria Świderska – złoto na 50 m. stylem motylkowym oraz złoto na 50 m. stylem klasycznym i Anna Rugała – brąz na 50 m. stylem klasycznym.

Naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz ich rodzinom i trenerom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!