Kurs nurkowania na stopień OWD

Nasza pływalnia oraz Centrum Nurkowe JANTAR zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kursie nurkowania na stopień OWD (Open Water Diver), pozwalającym zdobyć wiedzę, umiejętności oraz międzynarodowe uprawnienia.

Płetwonurek z uprawnieniami PADI OWD posiada wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające uczestnictwo w nurkowaniach rekreacyjnych bez jakiegokolwiek nadzoru – mówi Arnold Stempak z CN Jantar. Osoba taka może planować, kierować i przeprowadzać bezdekompresyjne nurkowania (maksymalna dopuszczalna głębokość to 18m) w wodach otwartych przy współuczestnictwie drugiego płetwonurka – partnera. W czasie zajęć basenowych w kompletnym sprzęcie nurkowym wykonywany jest cykl ćwiczeń, pozwalających później na łatwiejszy kontakt z wodami otwartymi. Z kolei podczas zajęć na wodach otwartych adept wykonuje ćwiczenia, które prezentują praktyczne zastosowanie umiejętności zdobytych na basenie oraz rozwijają ogólne umiejętności nurkowe. Po wykonaniu ćwiczeń, każde nurkowanie kończy się wycieczką podwodną.

Poniżej przedstawiamy harmonogram kursu na stopień OWD:
Cześć pierwsza: basen
5 maja, godz. 18.30 – pokaz slajdów i prelekcja w ramach projektu „Wodne Opowieści”, a po niej pierwsze nurkowanie zapoznawcze z kursu OWD (bezpłatne), a potem 11, 18 i 25 maja oraz 1 czerwca (wtorki) zajęcia w godz. od 20.00 do 21.30 (cena: 550 PLN).

Część druga: wody otwarte + teoria
terminy do uzgodnienia indywidualnie po ukończeniu części basenowej w tym 2 dni nurkowe na Zakrzówku w Krakowie i 4 wykłady w Tarnowie lub innym uzgodnionym miejscu (cena: 450 PLN).
Do tych cen doliczyć trzeba jeszcze koszt certyfikatu (120 PLN) oraz podręcznika (130 PLN) co daje łącznie kwotę 1250 PLN za cały kurs na stopień OWD. Na kursie należy posiadać własny sprzęt tzw. ABC (maska, fajka, płetwy), ew. będzie go można wypożyczyć od instruktorów Centrum Nurkowego JANTAR.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Więcej informacji na stronie www.nurkowaniejantar.pl

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content