Jędrzejczak, Kawęcki i inni … czyli Grand Prix w Bochni

306 zawodników i zawodniczek z 54 klubów z całej Polski oraz 8.osobowa ekipa ze Słowacji weźmie udział w zaplanowanych w Bochni zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Największa impreza sportowa w 10.letniej historii bocheńskiego basenu odbędzie się już w najbliższy weekend, a przygotowują ją Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

W porannym bloku w sobotę 10 października zobaczymy m.in. Otylię Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa), która wystartuje po raz drugi od igrzysk olimpijskich w Pekinie. Najlepsza polska pływaczka tydzień temu wzięła udział w zawodach otwierających Puchar Polski na krótkim basenie w Ciechanowie. Po pierwszym Grand Prix zarówno Otylia, jak i jej nowy trener Robert Białecki podkreślali, że wyniki tych startów nie są najważniejsze. Jędrzejczak niedawno wróciła do treningów i zajęcia łączy z udziałem w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”. Prosto z basenu wróciła do Warszawy na próbę generalną przed niedzielnym występem, podobna sytuacja powtórzy się w Bochni. W Ciechanowie na 400 m stylem zmiennym była piąta (5.04,84), na 800 m stylem dowolny – piąta (9.14,07), na 50 m stylem motylkowym – piąta (29,87), na 50 m stylem grzbietowym – dziewiąta (32,21), na 50 m stylem klasycznym – dziesiąta (36,71), a na 50 m stylem dowolnym – piętnasta (28,36). Jak popłynie w Bochni – zobaczymy już w sobotę w porannym bloku, który rusza od godz. 9.00!

Świetną formę na początku sezonu prezentuje Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) – w Ciechanowie na dystansie 200 m stylem grzbietowym uzyskał 1.51,39 i o prawie dwie sekundy poprawił własny rekord Polski! Już wkrótce przekonamy się czy w Bochni pobije kolejny rekord? Po kilku miesiącach walki z chorobą na starcie w Bochni stanie także Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin), który na 800 m stylem dowolnym zajął w Ciechanowie siódme miejsce z czasem 8.14,78. Pełną listę zgłoszonych klubów oraz zawodników i zawodniczek, a także wyniki on-line znaleźć można na stronach www.omegatiming.pl oraz www.swimart.pl  

Puchar Polski to pierwsza tak wysokiej rangi impreza pływacka w Bochni, nad którą Honorowy Patronat objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia. Zawody będzie można obejrzeć podczas specjalnej transmisji LIVE w Internecie pod adresem www.puchar.bochnia.pl, a także na kilku 42.calowych telewizorach LCD zainstalowanych na obiekcie (hol główny basenu, bistro MAX, kawiarnia/cukiernia, sala do wypoczynku dla zawodników).

Ramowy program Grand Prix przedstawia się następująco:

Sobota 10 X 2009 r.
8.00 – rozgrzewka
9.00 – rozpoczęcie I bloku zawodów
15.15 – rozgrzewka
16.30 – uroczyste otwarcie zawodów
16.45 – rozpoczęcie II bloku zawodów

Niedziela 11 X 2009 r.
8.00 – rozgrzewka
9.00 – rozpoczęcie III bloku zawodów
Ok. 12.30 – uroczyste zamknięcie zawodów

Informujemy, iż w związku z organizacją Grand Prix bocheńska pływalnia będzie zamknięta dla Klientów od piątku 9 października od godz. 14.00 do niedzieli 11 października do godz. 14.00, ale trybuny będą cały czas otwarte dla wszystkich widzów i to bez żadnych opłat.

Sponsorami bocheńskiej edycji Pucharu Polski są firmy:
Złoty Sponsor: IglooNET, Stalprodukt S.A. Srebrny Sponsor: Blachstal, Hotel Millenium, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, Brązowy Sponsor: AI Invest Group, Air-Tech-Bud, AutoMarco, Kropla Beskidu, Powerade, Segafredo Zanetti Poland, Dostawcą sprzętu jest Arena.

Oficjalny patronat medialny nad imprezą objęły:
TVP Kraków, Radio ESKA, Polska „The Times” Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska, Kurier Bochni i Brzeska oraz portale internetowe Sports.pl, Malopolanin.pl, Intermaks.pl i Relacje 24.pl

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content