EPIDEMIA SARS-CoV-2 NOWE ZASADY OD 1 SIERPNIA

SARS-CoV-2 - zmiany na pływalni

Od 1 sierpnia zmieniamy nasze „basenowe limity” w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz władzami miasta, uwzględniając aktualną sytuację w powiecie bocheńskim, zdecydowaliśmy się na pewną korektę naszych dotychczasowych zasad funkcjonowania w trakcie epidemii SARS – CoV -2 w Polsce.

Poniżej główne zmiany:
✅ dopuszczamy max. 5 osób na jednym torze basenu sportowego, tak więc ogólny limit osób w wodzie zwiększa się do 46,
✅ skracamy dystans do 1,5 m, tak więc w szatniach będzie można korzystać z co 2 szafki, a pod prysznicami z co 2 prysznica (max. 6 osób).

ZASADY KORZYSTANIA Z KRYTEJ PŁYWALNI IM. JANA KOTA W TRAKCIE EPIDEMII
SARS-CoV-2 W OKRESIE OD 1 SIERPNIA 2020 R. DO ODWOŁANIA

 1. Zakazuje się korzystania z pływalni osobom z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
 2. Jednocześnie z usług pływalni (baseny) może korzystać max. 46 osób w wodzie (limit ten nie dotyczy obsługi pływalni, instruktorów prowadzących naukę pływania z plaży basenowej, pracowników i klientów: sklepu sportowego, zakładu fryzjerskiego, centrum fitness i aqua-baru).
 3. Na basenie sportowym obowiązuje zasada : jednocześnie max. 5 osób na jednym torze, na basenie rekreacyjnym i zjeżdżalni : jednocześnie max. 16 osób.
 4. Sauna i jacuzzi nieczynne do odwołania.
 5. Przy wejściu na teren pływalni, a także przed wyjściem z obiektu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
 6. Na całym obiekcie obowiązuje nakaz noszenia osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenach – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść na halę basenową. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 7. Na całym obiekcie obowiązuje zachowanie dystansu minimum 1,5-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz na terenie i w otoczeniu pływalni, tj.: w szatni, przebieralni, w toaletach, pod natryskami, na hali basenowej itp.
 8. Bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba.
 9. Zakazuje się przebywania w holu głównym pływalni w celu innym niż przebranie się przed/po wejściem do strefy płatnej pływalni, prosimy o nie przedłużanie pobytu w pomieszczeniach obiektu.
 10. W szatniach mokrych można jednocześnie korzystać z co 2 szafki przy zachowaniu dystansu.
 11. Z pryszniców w szatni damskiej i męskiej może jednocześnie korzystać max. 6 osób, przy zachowaniu dystansu.
 12. Do odwołania, w godzinach ogólnodostępnych, nie prowadzimy nauki pływania w dużych grupach, zajęć aqua aerobicu i gimnastyki dla seniorów, ale dopuszczamy możliwość prowadzenia indywidualnej nauki pływania oraz nauki pływania w małych grupach – max. 5 osób na 1 instruktora do godz. 17.00, zaś po godz. 17.00 – max. 2 osoby na 1 instruktora.
 13. Do odwołania nie udostępniamy osobom indywidualnym basenowego sprzętu do nauki pływania, zabawy i rekreacji (deski, makarony itp.), na obiekcie obowiązuje nakaz dezynfekcji sprzętu, będącego własnością szkółek lub przez nie użytkowanego, każdorazowo po jego użyciu. Zalecamy korzystanie z własnego sprzętu i nieudostępnianie go osobom trzecim.
 14. Zalecamy bezgotówkowe regulowanie płatności w kasie pływalni.

W trosce o Państwa zdrowie zapewniamy dezynfekcję szafek i kluczyków po każdym użytkowniku, a także regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych takich jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content