Australia moja miłość

We środę 10 lutego br. o godz. 18.30 w Bistro MAX działającym na naszej pływalni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WODNE OPOWIEŚCI. Tym razem bocheński basen odwiedzi znany dziennikarz i podróżnik Marek Tomalik, który opowie o największej pasji swojego życia – Australii. Spotkanie zatytułowane „Australia moja miłość”, pełne barwnych opowieści i ciekawych slajdów, wzbogaci prezentacja gry na didgeridoo – oryginalnym instrumencie Aborygenów.

Projekt WODNE OPOWIEŚCI to nowe przedsięwzięcie bocheńskiej pływalni polegające na cyklicznej organizacji szeregu interesujących spotkań, wykładów, prezentacji, wystaw, których tematem przewodnim jest „woda”. Inauguracją projektu był styczniowy wernisaż wystawy „Ekoplakat – Woda”, którą na basenie w Bochni można oglądać do końca marca br. Patronat medialny nad projektem objęły: TVP Kraków, Dziennik Polski, Kronika Bocheńska oraz Portal Bochnianin.pl

Marek Tomalik – podróżnik, dziennikarz National Geographic Polska, autor setek publikacji i kilku wystaw fotograficznych, z wykształcenia geolog. Manager zespołów rockowych ANKH i KusiCiele. Pisze o podróżach i o muzyce. Współautor programu „Globtroter” – od 1993 roku na antenie Radia Kraków. Miłośnik i znawca Australii. Organizator wypraw w australijski outback – m.in. Australia Zachodnia 2002 (nagrodzonej prestiżowym Kolosem), Śladami Strzeleckiego 2004 (wyróżnienie Kolosy). Od 2001 roku prowadzi Klub Podróżnika – Shackleton. Członek Kapituły Travelerów – nagrody przyznawanej przez National Geographic (2007). Współtwórca i konferansjer kolejnych edycji największego w Polsce Festiwalu Podróżników 3 Żywioły (od 2004 r. w Krakowie i od 2008 r. w Srebrnej Górze).

Przemierzył Australię, Singapur, Malezję, Tajlandię, Birmę, Laos, Indonezję, Indie, Nepal, Sikkim, Syberię (J. Bajkał), Laponię, Egipt, Syrię, Liban, Algierię, Brazylię, Meksyk, Peru, Boliwię i kraje Europy.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content