Ania Całka i Ula Michalczyk – Mistrzyniami Polski w Pływaniu!

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików 13.letnich, które od 15 do 17 stycznia br. odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ania Całka i Ula Michalczyk – utalentowane zawodniczki T.S. „Pływak” Bochnia – osiągnęły wspaniały sukces, przywożąc aż 3 złote medale i tytuły Mistrzyń Polski.

Już w pierwszym dniu mistrzostw, kiedy Ania Całka na dystansie 200m stylem grzbietowym w niesamowitym i spektakularnym wyścigu zajęła pierwsze miejsce, mogliśmy świętować ogromny sukces, ale nikt z nas nie spodziewał się, że w następnych dniach będzie jeszcze lepiej – mówi Dariusz Maszewski jeden z trenerów bocheńskiej zawodniczki. Każdy dzień mistrzostw składa się z dwóch bloków: porannych eliminacji i wieczornych finałów. Kiedy ostatniego dnia mistrzostw w porannych eliminacjach Ania Całka na 100m stylem grzbietowym weszła do finału z trzecim czasem, a Ula Michalczyk na 200m stylem klasycznym z pierwszym, byliśmy pełni optymistycznych nadziei – dodaje Marcin Szwab drugi z trenerów „Pływaka”. Dziewczyny okazały się świetnie przygotowane i niesamowicie mocne. Ania kontrolowała cały wyścig, a w połowie dystansu „wrzuciła” swój przysłowiowy szósty bieg i nie dała szans pozostałym zawodniczkom, natomiast Ula od pierwszego metra wyszła na prowadzenie i nie oddała go do samego końca.

Bardzo dobrze wypadła również sztafeta dziewcząt, która zajęła 5 miejsce na dystansie 4 x 100m stylem zmiennym oraz 7 na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym. W skład tej sztafety wchodziły oprócz Ani i Uli, Klaudia Jaśkiewicz i Patrycja Świderska. Te ostatnie zawodniczki, jak również Jakub Trojak – piąty zawodnik bocheńskiego klubu, który zakwalifikował się na mistrzostwa, pobili swoje rekordy życiowe w konkurencjach indywidualnych i plasowali się w środku stawki.

Warto podkreślić, że na 122 kluby zgłoszone do Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików 13.letnich bocheński klub zajął niespodziewanie wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. To ogromny sukces całej ekipy T.S. „Pływak” Bochnia. Gratulujemy !!!

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content