4 rekordy Polski podczas Grand Prix w Bochni

W niedzielę 11 X 2009 r. ok. godz. 12.30 zakończyła się największa impreza sportowa w historii bocheńskiej pływalni – Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Zwycięzcami tej edycji Pucharu zostali Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) i Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), a podczas zawodów padły aż cztery rekordy kraju.

W porannym wyścigu w sobotę 10 X 2009 r. wystartowała w Bochni Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa), zajmując drugie miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym z czasem 4.53,47. Bezpośrednio po zakończeniu startów, po krótkim spotkaniu ze starostą bocheńskim i burmistrzem miasta oraz z licznym gronem fanów, najlepsza polska pływaczka pojechała do Warszawy na próbę generalną kolejnego odcinka „Tańca z gwiazdami”. Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej występ w Bochni potraktowała treningowo, my jednak cieszymy się z jej obecności i startów w Bochni.

Zawody zakończyły się sporym sukcesem, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a także medialnym …

Sportowo nasza pływalnia okazała się bardzo szybka, co zresztą dobrze rokuje na przyszłość. Kilku zawodników już w piątek zapowiadało próby bicia rekordów, prosili jednak o lepsze warunki: o 1 stopień zimniejszą wodę i o 2 stopnie cieplejsze powietrze na hali. W nocy z  piątku na sobotę zrobiliśmy wszystko, aby spełnić ich życzenia i … podczas Grand Prix padły u nas aż 4 Rekordy Polski Seniorów. Adam Plutecki z Kornera Zielona Góra ustrzelił w Bochni klasycznego hatt-tricka, w każdym z bloków pobijając jeden Rekord Polski – na 50m st. klasycznym 27.11 (I blok), 50m st. motylkowym 23.58 (II blok) i wreszcie na 100m st. zmiennym 53.88 (III blok). Warto podkreślić że jako pierwszy Polak przełamał on barierę 54 sekund na tym dystansie. Do jego wyników doszedł kolejny rekord ustanowiony tym razem przez Radosława Kawęckiego (również Korner Zielona Góra), który 100m st. grzbietowym przepłynął w czasie 51.95 i znów polski zawodnik pokonał kolejną granicę – tym razem 52 sekund na tym dystansie.

Klasyfikacja końcowa bocheńskiej edycji Grand Prix Pucharu Polski przedstawia się następująco:

Kobiety
1. Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) 1767 pkt
2. Katarzyna Wilk (Jordan Kraków) 1740 pkt
3. Ewa Ścieszko (SKS Start Łódź) 1667 pkt

Mężczyźni
1. Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) 1833 pkt
2. Adam Plutecki (Korner) 1825 pkt
3. Przemysław Stańczyk (MKP Szczecin) 1746 pkt

 

Organizacyjnie, zawody spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród zawodników, trenerów, a także działaczy PZP i MOZP. Wiele osób było zaskoczonych wysokim standardem bocheńskich hoteli, a zwłaszcza komfortowym połączeniem między hotelem Millenium, Centrum Fitness i naszą pływalnią. W klapkach i szlafroku każdy uczestnik mógł poruszać się po całym obiekcie, oglądając relacje z transmisji na żywo na 42.calowych telewizorach. Tym bardziej więc cieszyliśmy się gdy ludzie sportu sami zaczynali snuć plany na kolejne imprezy w Bochni, być może Mistrzostwa Polski na krótkim basenie, być może zgrupowanie kadry narodowej …

Medialnie największą atrakcją była bez wątpienia transmisja LIVE na www.puchar.bochnia.pl oraz na telewizorach LCD, którą od strony technicznej zapewniał jeden z naszych sponsorów – bocheńska firma IglooNet. Dźwięk i obraz oraz ich montaż podczas transmisji zapewniały dwie kolejne firmy z Bochni – Music Cook i Wytwórnia Loster. Wiemy od dziennikarzy, którzy odwiedzili nasz obiekt w sobotę i w niedzielę, że transmisja zrobiła na nich spore wrażenie, bardzo pozytywne opinie usłyszeliśmy także od operatorów kamer z TVP Sport. Cieszą nas również liczne i obszerne relacje w mediach z zawodów w Bochni. Dzięki wspaniałym zawodnikom i osiągniętym przez nich wynikom, wiemy że pisze o nas cała Polska!

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim Firmom i Instytucjom, bez wsparcia których organizacja największej imprezy sportowej na bocheńskiej pływalni nie byłaby możliwa.

Honorowy Patronat nad zawodami objęli:
Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia.

Sponsorami bocheńskiej edycji Pucharu Polski były firmy:
Złoty Sponsor: IglooNET, Stalprodukt S.A.
Srebrny Sponsor: Blachstal, Hotel Millenium, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia.
Brązowy Sponsor: AKCES Studio Promocji i Reklamy, AI Invest Group, Air-Tech-Bud, AutoMarco, Kropla Beskidu, Powerade, Segafredo Zanetti Poland. Dostawcą sprzętu była Arena.

Patronat medialny nad imprezą objęły:
TVP Kraków, Radio ESKA, Polska „The Times” Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska, Kurier Bochni i Brzeska oraz portale internetowe Sports.pl, Malopolanin.pl, Intermaks.pl i Relacje24.pl.

Organizatorami Grand Prix Pucharu Polski w Bochni byli:
Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

basen_GP2009_thanks.jpg

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content