16 medali „Pływaka”

Zawody z cyklu „Sobota Pływacka” zorganizowane 5 marca br. przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki na basenie w Chrzanowie rozpoczęły sezon pływacki 2011. Impreza adresowana była do zawodników i zawodniczek z kategorii wiekowej 11-13 lat, a bocheński klub „Pływak” przywiózł z niej aż 16 medali.

Multimedalistą i najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 11.latków okazał się bochnianin – Andrzej Michalczyk, który zdobył indywidualnie 3 złote medale i czwarty również zloty w sztafecie. Skład złotej sztafety chłopców przedstawiał się następująco: Jakub Całka, Andrzej Michalczyk, Wiktor Kocot i Kacper Sądel. Pierwsze miejsce w sztafecie 11.latków wywalczyły także dziewczęta w składzie: Marika Młynarska, Izabela Krzyszkowska, Maja Romańska i Karolina Warszawska.

Indywidualnie zawodnicy T.S. „Pływak” Bochnia wywalczyli następujące medale:

Karolina Warszawska – złoto 50m stylem motylkowym
Andrzej Michalczyk – złoto 50m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym i 50m stylem dowolnym
Wiktor Kocot – złoto 50m stylem grzbietowym

Marika Młynarska – srebro 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym
Kacper Sądel – srebro 50m stylem dowolnym, 50m stylem  grzbietowym i  100m stylem zmiennym
Jakub Całka – srebro 50 m stylem motylkowym

Wiktoria Świderska – brąz 50m stylem motylkowym i  50m stylem dowolnym
Jakub Całka – brąz 50m stylem  dowolnym

Na uwagę zasługuje też fakt, że w klasyfikacji najlepszych zawodników imprezy w pierwszej piątce było aż czterech reprezentantów T.S. „Pływak” Bochnia. Gratulujemy i zapraszamy do kibicowania starszym zawodnikom bocheńskiego klubu, którzy już w najbliższy weekend rywalizować będą w Gorzowie Wielkopolskim podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat.

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content