10 rekordów Okręgu na Mistrzostwach w Bochni

354 pływaków z 27 klubów wystartowało w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików rozegranych w miniony weekend na bocheńskiej pływalni.

Była to już ósma edycja Mistrzostw w solnym grodzie, w tym roku przeprowadzona po raz szósty w formule „Memoriału Jana Kota” bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). Jego zwycięzcami zostali: wśród dziewcząt Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów) z czasem 2:09.47 (nowy rekord Okręgu Małopolskiego), a w śród chłopców Tomasz Buczkowski (TP Zielona Góra) z czasem 2:08.33. Uczestnicy tego wyścigu zacięcie walczyli o atrakcyjne nagrody (łyżworolki, kaski i plecaki, a także zestawy promujące Bochnię, Kopalnię Soli i Powiat Bocheński). Nie był to zresztą jedyny emocjonujący wyścig tych zawodów, rywalizacja była tak zażarta, że w Bochni padło aż 10 nowych rekordów Okręgu Małopolskiego wśród młodzików.

Podczas całej imprezy nie zabrakło oczywiście dyplomów, medali i pucharów dla najlepszych pływaków i drużyn. Dekorację Mistrzów Małopolski prowadzili Członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego – Rafał Rudka, Burmistrz Bochni – Stefan Kolawiński, Burmistrz Olkusza – Roman Piaśnik oraz Prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Kazimierz Woźnicki i jego zastępca ds. organizacyjnych – Krzysztof Masiuk.

Tytułu najlepszych zawodniczek i zawodników Mistrzostw zdobyli, wśród:
10.latków – Flawia Kamzol (KS Korona Kraków) i Kacper Giec (UKS Omega Olkusz)
11.latków – Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka) i Tomasz Litwa (UKS Salwator Kraków),
12.latków – Wiktoria Ziober (UKS SP8 Chrzanów) i Jakub Gościński (UKS SMS Galicja Kraków),
13.latków – Martyna Sienkiewicz (TP Zielona Góra) i Tomasz Buczkowski (TP Zielona Góra).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy, wśród:
10.latków – SMS Galicja Kraków przed STP Nowy Sącz i Solne Miasto Wieliczka,
11.latków – Omega Olkusz przed Ósemka Oświęcim i Sokół Mościce Tarnów,
12.latków – Siemacha ASP Kraków przed Ósemka Oświęcim i SMS Galicja Kraków,
13.latków – SMS Galicja Kraków, przed TP Zielona Góra i Ósemka Oświęcim.

W klasyfikacji generalnej (10-13 lat) zwyciężyła drużyna SMS Galicja Kraków wyprzedzając zespoły Omega Olkusz i Ósemka Oświęcim. W statystyce medalowej tryumfowała drużyna Omega Olkusz (53 medale, w tym 21 złotych), wyprzedzając zespoły SMS Galicja Kraków (47 medali, w tym 13 złotych) i UKS SP8 Chrzanów (16 medali, w tym 12 złotych).

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierali:
Starostwa Powiatu Bocheńskiego, Burmistrz Miasta Bochnia, Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o., Fan Sport Bochnia oraz TYR Polska.

Organizatorami Mistrzostw Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików byli Małopolski Okręgowy Związek Pływacki i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni, impreza została tradycyjnie rozegrana z użyciem elektronicznego pomiaru czasu, a jej przebieg można było śledzić on-line na stronie megatiming.pl. Tam też znaleźć można szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji i pełne zestawienia klasyfikacyjne.

Zawodnikom, rodzicom i trenerom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów i zapraszamy do Bochni za rok!

Udostepnij

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content