Pływackie sukcesy bocheńskich zawodników

Od 9 do 11 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat. TS. Pływak Bochnia reprezentowały 2 zawodniczki Anna Całka i Urszula Michalczyk.

Dziewczyny znakomicie zaprezentowały się na arenie krajowej wchodząc do ścisłej czołówki pływaczek 15.letnich w Polsce. W zawodach, składających się z porannych eliminacji i popołudniowych finałów, brało udział 396 zawodników ze 113 klubów z całej Polski. Podczas mistrzostw pływaczki z Bochni w sumie wywalczyły 6 finałów A  oraz 3 finały B, zajmując odpowiednio następujące miejsca w Polsce:

15 miejsce 100 m styl zmienny

Tydzień później w Krakowie w dniach 17-18 marca br., podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, startowali młodsi zawodnicy bocheńskiego „Pływaka”. W kategorii 12.latków wywalczyli 11 medali w tym dwa srebra w sztafetach na dystansach 4x50m stylem dowolnym (w składzie: Kacper Sądel, Jakub Całka, Marika Młynarska, Andrzej Michalczyk) i 4x50m stylem zmiennym (w składzie: Wiktor Kocot, Jakub Całka, Andrzej Michalczyk oraz Kacper Sądel).

Indywidualnie bocheńscy zawodnicy odnieśli następujące sukcesy:

Marika Młynarska, zajęła 2 miejsce wśród najlepszych zawodniczek w kategorii 12 lat:
1 miejsce 100 i 200 m styl klasyczny, 100 m styl motylkowy, 2miejsce 200 m styl zmienny

Maja Romańska:
2 miejsce 100 m styl grzbietowy

Izabela Krzyszkowska:
3 miejsce 400 m styl dowolny

Andrzej Michalczyk:
1 miejsce 100 i 200 m styl klasyczny, 2 miejsce 200 m styl zmienny

W statystyce medalowej T.S. „Pływak” Bochnia uplasował się na 3 miejscu, natomiast w klasyfikacji drużynowej na pozycji 5. Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy. Galerię zdjęć oraz filmy z zawodów można zobaczyć na www.plywakbochnia.pl