31 medali, w tym 19 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe zdobyli zawodnicy TS „Pływak” Bochnia podczas Mistrzostw Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików – Memoriał Jana Kota rozegranych w miniony weekend na bocheńskiej pływalni. W zawodach udział wzięło 271 pływaków z 19 klubów z całej Małopolski.

Była to już czwarta edycja Mistrzostw w solnym grodzie, w tym roku po raz drugi w rozszerzonej formule, bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym zyskał miano „Memoriału Jana Kota” i był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). Jego zwycięzcami zostali: wśród dziewcząt Natalia Węgrzyn (Aquarius Myślenice – z czasem 2:16.34), a wśród chłopców Szymon Biecki (Ósemka Oświęcim – z czasem 2:11.98). Uczestnicy tego wyścigu zacięcie walczyli o atrakcyjne nagrody m.in.: tablety, rodzinne wejściówki do bocheńskiej Kopalni Soli i zestawy gadżetów promujących nasze miasto. Z kolei najmłodszych zawodników Mistrzostw nagrodzono specjalnymi koszulkami i zabawkami ufundowanymi przez firmę Bolarus. Nie zabrakło oczywiście dyplomów i medali oraz pucharów dla najlepszych drużyn.

Tytułu najlepszych zawodniczek i zawodników Mistrzostw zdobyli, wśród:
10.latków – Julia Kruk (Kmita Zabierzów) i Edgar Piechota (Aquarius Myślenice),
11.latków – Emilia Kowal i Mikołaj Synowiec (oboje Omega Olkusz),
12.latków – Daria Nita (Korona Kraków) i Marcin Goraj (SMS Galicja Kraków),
13.latków – Natalia Węgrzyn (Aquarius Myślenice ) i Andrzej Michalczyk (Pływak Bochnia).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy, wśród:
10.latków – Solne Miasto Wieliczka, przed Siemacha ASP Kraków i Salwator Kraków,
11.latków – SMS Galicja Kraków, przed STP Nowy Sącz i Jordan Kraków,
12.latków – SMS Galicja Kraków, przed Jordan Kraków i Ósemka Oświęcim,
13.latków – SMS Galicja Kraków, przed Ósemka Oświęcim i Pływak Bochnia.

W statystyce medalowej zwyciężyła ekipa SMS Galicja Kraków (66 medali, z czego aż 22 złote, 26 srebrnych i 18 brązowych), wyprzedzając bocheńskiego Pływaka (31 medali, z czego 19 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe) oraz STP Nowy Sącz (33 medale, z czego 11 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych).

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierali:
Miasto Bochnia na czele z burmistrzem Stefanem Kolawińskim,
Małopolski Okręgowy Związek Pływacki wraz z prezesem Kazimierzem Woźnickim,
firma Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia z prezes Wiesławą Mrowca – Urban,
Bolarus S.A. z prezesem Markiem Hładyszewskim,
firma ILA pana Pawła Pagacza.

Przebieg imprezy jak zwykle można było śledzić on-line na stronie www.omegatiming.pl tam też znaleźć można szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia Mistrzów Okręgu Małopolskiego, którzy na co dzień trenują na naszym obiekcie w TS „Pływak” Bochnia:

Marika Młynarska (13 lat) – złote medale na dystansach 50 m i 100 m st. klasycznym, 100 m st. zmiennym oraz 100 m st. motylkowym,
Andrzej Michalczyk (13 lat) – złote medale na dystansach 50 m, 100 m i 200 m st. klasycznym oraz 100 m st. zmiennym,
Michał Bieniek (11 lat) – złote medale na dystansach 50 m i 100 m st. klasycznym oraz 50 m st. dowolnym,
Karolina Warszawska (13 lat)  – złoty medal na 50 m st. motylkowym,
Oliwia Gorczyca (13 lat) – złoty medal na 50 m st. grzbietowym,
Wiktor Kocot (13 lat)  – złoty medal na 50 m st. grzbietowym,
Erwin Szydłowski (10 lat) – złoty medal na 50 m st. klasycznym.

Ponadto zawodnicy z Bochni zdobyli złote medale w sztafetach zarówno wśród dziewcząt 13.letnich (w składzie: Maja Romańska, Marika Młynarska, Karolina Warszawska, Oliwia Gorczyca) jak i wśród chłopców 13.letnich (w składzie: Jakub Całka, Wiktor Kocot, Kacper Sądel, Andrzej Michalczyk) na dystansach: 4×50 m st. zmiennym oraz 4×100 m st. dowolnym.

Kolejne medale dla TS „Pływak” Bochnia zdobywali:
Michał Bieniek (11 lat) – srebrny medal na dystansie 100 m st. dowolnym, brązowy medal na dystansie 50 m st. motylkowym,
Karolina Warszawska (13 lat) – srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m st. klasycznym oraz 100 m st. motylkowym,
Oliwia Gorczyca (13 lat) – srebrny medal na dystansie 50 m st. dowolnym,
Andrzej Michalczyk (13 lat) – srebrny medal na dystansie 800 m st. dowolnym
Maja Romańska (13 lat) – brązowy medal na dystansie 50 m st. motylkowym,
Kacper Sądel (13 lat) – brązowy medal na dystansie 100 m st. dowolnym,
Kamil Robak (13 lat) – brązowy medal na dystansie 50 m st. klasycznym.

W sztafetach na dystansie 4×50 m st. dowolnym zawodnicy z Bochni zdobyli srebrne medale zarówno wśród dziewcząt 13.letnich (w składzie: Maja Romańska, Marika Młynarska, Karolina Warszawska, Oliwia Gorczyca) jak i wśród chłopców 13.letnich (w składzie: Jakub Całka, Wiktor Kocot, Kacper Sądel, Andrzej Michalczyk).

Wszystkim zawodnikom, rodzicom i trenerom  serdecznie gratulujemy osiągnięcia wspaniałych rezultatów, a zwłaszcza zdobycia tak wielu tytułów Mistrzów Małopolski.