W miniony weekend zakończyły się, zorganizowane na bocheńskiej pływalni, Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików – Memoriał Jana Kota. Na starcie zawodów przygotowanych przez Towarzystwo Sportowe „Pływak”, Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki stanęło ponad 220 pływaków z całej Małopolski oraz z okręgu śląskiego i świętokrzyskiego.

Tym razem Mistrzostwa, a była to już ich trzecia edycja w solnym grodzie, miały rozszerzoną formułę, bowiem wyścig na 200 m stylem dowolnym zyskał miano „Memoriału Jana Kota” i był rozgrywany systemem eliminacji (w sobotę) i finału (w niedzielę). Jego zwycięzcami zostali: wśród kobiet Klaudia Leszczyńska (Fala Niepołomice 2:17.95), a wśród mężczyzn Dominik Bujak (Korona-Swim Kielce – 2:11.65). Oboje zdobyli zresztą tytuły najlepszych zawodników Mistrzostw w kategorii 13.latków. Z kolei wśród uczestników 12.letnich tryumfowali odpowiednio Natalia Węgrzyn (MSP Aquarius Myślenice) i Andrzej Michalczyk (TS Pływak Bochnia), zaś wśród 11.latków: Dominka Kossakowska (SiKReT Gliwice) i Wojciech Michalski (MUKS Gilus Gilowice).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące ekipy: wśród 11.latków – Jordan Kraków (przed Ósemką Oświęcim i UKS 54 Delfinek Bytom), wśród 12.latków – Ósemka Oświęcim (przed Jordanem Kraków i Pływakiem Bochnia), wśród 13.latków – Jordan Kraków (przed Ósemką Oświęcim i Kmitą Zabierzów). Zaś w statystyce medalowej zwyciężyła ekipa Jordana Kraków (93 medale, z czego aż 33 złote), wyprzedzając bocheńskiego Pływaka (29 medali, z czego 16 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe) oraz Ósemkę Oświęcim (45 medali, z czego tylko 8 złotych).

Tegoroczną edycję Mistrzostw wspierali:
Miasto Bochnia na czele z burmistrzem Stefanem Kolawińskim i przewodniczący rady miasta Kazimierzem Ścisło,
Małopolski Okręgowy Związek Pływacki wraz z prezesem Kazimierzem Woźnickim,
firma ILA pana Pawła Pagacza,
firma Stalprodukt Wamech z prezesem Janem Musiałem,
firma Fun Sport pana Sebastiana Furmańskiego,
firma Gerex II pana Jarosława Pająka,
firma Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia z prezes Wiesławą Mrowca – Urban,
Bolarus S.A. z prezesem Markiem Hładyszewskim,
Segafredo Zanetti Poland z prezes Moniką Dutkiewicz.

Przebieg imprezy jak zwykle można było śledzić on-line na stronie www.omegatiming.pl tam też znaleźć można szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji.

Poniżej prezentujemy szczegółowe osiągnięcia medalowe zawodników TS „Pływak” Bochnia. Kategoria wiekowa 12 lat (rocznik 2000)

50 m styl dowolny:
1m. Michalczyk Andrzej
2m. Sądel Kacper
100m styl dowolny:
1m. Sądel Kacper

400 m styl dowolny:
2m. Krzyszkowska Izabela

50 m styl grzbietowy:
2m. Kocot Wiktor

100 m styl grzbietowy:
1m. Kocot Wiktor
3m. Sądel Kacper

200 m styl grzbietowy:
1m. Kocot Wiktor

50 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

100 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
3m. Robak Kamil
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

200 m styl klasyczny:
1m. Michalczyk Andrzej
3m. Robak Kamil
1m. Młynarska Marika

50 m styl motylkowy:
1m. Warszawska Karolina
2m. Młynarska Marika

100 m styl motylkowy:
1m. Młynarska Marika
2m. Warszawska Karolina

100 m styl zmienny:
2m. Michalczyk Andrzej

Sztafeta 4×50 m styl dowolny M/K:
2m. Pływak (Sądel Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
2m. Pływak (Gorczyca Oliwia, Krzyszkowska Izabela, Romańska Maja, Młynarska Marika)

Sztafeta 4×100 m styl dowolny M/K:
1m. Pływak (Sądel Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
1m. Pływak (Gorczyca Oliwia, Krzyszkowska Izabela, Romańska Maja, Młynarska Marika)

Sztafeta 4×50 m styl zmienny M/K:
1m. Pływak (Sądel  Kacper, Całka Jakub, Michalczyk Andrzej, Kocot Wiktor)
1m. Pływak (Romańska Maja, Młynarska Marika, Warszawska Karolina, Gorczyca Oliwia)