Medalowy weekend „Pływaka”

W sobotę 24 października 2009r. w Suchej Beskidzkiej odbyła się czwarta runda zawodów z cyklu „Sobota Pływacka” adresowanych do zawodników z grupy wiekowej 11-13 lat. Podczas imprezy znakomicie zaprezentowali się zawodnicy sekcji Towarzystwa Sportowego „Pływak” Bochnia zdobywając aż 7 medali w tym 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy. Natomiast sztafeta w składzie: Anna Całka, Klaudia Jaśkiewicz, Patrycja Świderska, Urszula Michalczyk zajęła I miejsce w kategorii 12.latków. Podkreślić także trzeba, że Anna Całka w kategorii 12 lat oraz Anna Kozik w kategorii 11 lat zostały najlepszymi zawodniczkami w swoich kategoriach wiekowych.

Medaliści zawodów „Sobota Pływacka” runda IV:
Anna Kozik – I miejsce 50m. st. klasycznym, I miejsce 100m. st. zmiennym
Anna Całka – I miejsce 50m. st. grzbietowym, II miejsce 100m. st. dowolnym
Urszula Michalczyk – I miejsce 100m. st. motylkowym
Jakub Trojak – I miejsce 100m. st. dowolnym, III miejsce 50m. st. klasycznym

Kolejna runda odbędzie się w Skawinie już w przyszłym miesiącu tj.28 listopada, i będzie to zarazem runda finałowa, w której wystąpi 36 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii wiekowej (11,12,13 lat).

Dzień później tj. 25 października 2009r. w Niepołomicach odbyły się zawody z cyklu „Już Pływam” adresowane do najmłodszych zawodników 9 i 10.letnich. Młodzi pływacy z T.S. „Pływak” Bochnia, także i tu pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając aż 5 medali. Wiktoria Świderska została drugą najlepszą zawodniczką zawodów wśród 10.latków, natomiast Andrzej Michalczyk zdeklasował innych rywali w swojej kategorii i został najlepszym zawodnikiem wśród 9.latków

Medaliści zawodów „Już Pływam”:
Wiktoria Świderska – I miejsce 50m. st. motylkowym, II miejsce 50m. st. dowolnym
Jakub Całka – II miejsce 25m. st. motylkowym
Andrzej Michalczyk – I miejsce 25m. st. klasycznym
Wiktor Kocot – III miejsce 25m. st. grzbietowym

Finałowa edycja zawodów z cyklu „Już Pływam” odbędzie się 5 grudnia 2009r. na naszej pływalni. Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do kibicowania ekipie „Pływaka” Bochnia.