Letnie Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego za nami

32 medale, w tym aż 20 tytułów Mistrzowskich zdobyła ekipa bocheńskiego „Pływaka” podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Okręgu Małopolskiego Młodzików 10-13 lat zorganizowanych w miniony weekend na naszej pływalni.

To bardzo dobry wynik zawodników T.S. „Pływak”, którzy w statystyce medalowej Mistrzostw Okręgu zwyciężyli dwukrotnie: w kategorii 13.latków zdobyli 15 medali, w tym 11 złotych, a w kategorii 10.latków – 12 medali, w tym 5 złotych. Wynik imponujący, zwłaszcza że nasza sekcja liczyła zaledwie 12 zawodników (dla porównania najliczniejsza grupa MKS Jordan Kraków aż 90!). W zawodach wystartowało w sumie 245 pływaków z całej Małopolski (18 klubów) i Śląska (1 klub).

Bocheńska ekipa wystąpiła w składzie:
w kategorii 13 lat: Anna Całka, Klaudia Jaśkiewicz, Patrycja Świderska, Urszula Michalczyk
w kategorii 12 lat: Anna Kozik, Anna Rugała
w kategorii 11 lat: Wiktoria Świderska
w kategorii 10 lat: Jakub Całka, Wiktor Kocot, Andrzej Michalczyk, Izabela Krzyszkowska, Marika Młynarska.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników można obejrzeć na stronie omegatiming.pl w zakładce „zawody okręgowe”. Warto podkreślić, że sztafeta dziewcząt bocheńskiego klubu z rocznika 97 była bezkonkurencyjna na dystansach 4 x 50m stylem zmiennym, 4 x 100m stylem dowolnym i 4 x 50m stylem dowolnym, trzykrotnie zdobywając 1 miejsce. W klasyfikacji generalnej T.S. „Pływak” Bochnia tryumfował w kategorii 10.latków, zaś w kategorii 13.latków nasz klub zajął miejsce 3, a w kategoriach 11. i 12.latków bochnianie zajęli dwukrotnie miejsce ósme.

Puchary i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Bochnia dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Bochni przypadły rodzeństwu – Andrzejowi i Urszuli Michalczyk.

Organizatorami Otwartych Mistrzostw Okręgu Małopolskiego byli: Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni oraz Akademia Sportów Wodnych WODNIK.

Wspierali nas: Burmistrz Miasta Bochnia, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, Segafredo Zanetti Poland, Kropla Beskidu i Soki Cappy.

To jedna z ostatnich imprez kończących obecny sezon pływacki. Przed naszymi zawodnikami pozostały jeszcze dwa najważniejsze starty: na Mistrzostwach Polski 12.latków w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na Mistrzostwa Polski 13.latków. Zarówno pływakom jak i trenerom T.S. PŁYWAK Bochnia życzymy powodzenia!